A101 Şikayetleri

A101 Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 21

Cevap Sayısı   : 00

A101  Çalışanları Çok Saygısız...

Aziz BEY   7 EKİM 2020 

A-101 Kuşadası meram sitesi yakınında olan A-101 de çalışan tüm hanım elemanların havasından tafrasından suratsızlığından yanlarından geçilmiyor. sanki bedava çalışıyorlar müşteri ile ilgilenme diye bir şey yok sorulan sorulara isterlerse cevap veriliyor. hepsi ukala çok bilmiş kişiler.ayrıca gelen sebzeler ve meyveler soğuk yerde saklanmıyor 2-3 gün içinde hepsi soluyor bozuluyor sebze reyonunun üzerinde klima var çalıştırılmıyor bir sebze alacak oluyoruz sebzeler buruş burUş olmuş.başlarındaki şefleri bir havada çalışan elemanlar ayrı havada.böyle alışveriş merkezi olmaz olsun paramızla rezil oluyoruz bir hakarete uğramadığımız kalıyor.daha önce çalışan elemanlar güler yüzlü müşteri ile ilgilenen sabah günaydın diyen hoşgeldinİZ diyen elemanları başka yerlere transfer ettiler bu son gelenlerde allahın suratsızları yüzlerinden nur gitmiş kişiler bunları değiştirin herkes şikayetçi birde soğuk hava reyonu yapın sebzeler bozulmasın.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101  Çalışanları Çok Saygısız...

Elmas HANIM   5 EKİM 2020 

İstanbul Çekmeköy Hamidiye Mahallesi'nde getirin yan tarafındaki A101 2 kez yaptığım alışverişi geri bıraktım dün akşam da gittim sosyal destek kattı sistemi sorunluydu sorun var mı diye sordum hayır sorun yok dendi alışveriş yaptım kasaya gelince sosyal kartın geçtiği kasayı kapattıkları söyledi Kasiyer tek kasa açık dedi saat daha 9 olmamıştı tek kasa açıktı biri kapalıydı yetkili biriyle görüşmek istedim kasiyer gitti geldi sistemde sorun var dedi bu kez ben daha da çok sinirlendim önce kasa kapatıldı dendi sonra sistem de sorun var dendi 2 kez aynı şey yapıldı alışveriş yapmadan önce sormama rağmen. Lütfen mağdur olmamamız için kasiyerlerin insana ilişkileri insanlara davranışları alay edercesine önemsemezse davranışlarına çözüm bulunsun biraz daha ahlaklı özverili insan ilişkileri iyi insanlar çalıştıranlar. İnsanları bi kovmadıkları kalıyor marketten. Birde bana gülerek doyiki kasiyer bana iş çıktı alışveriş sepetiniz raflara koycam off diyor bende dedim ki benim evimde bir şey yok dolap vs bomboş düşündüğün şeye bak dedim .Özür falan da dilemesi yetkili kimse de yoktu yada gelmedi .

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Aynı Üründen  2 tane Alamayacağım Söylendi ...

Reyhan HANIM    25 EYLÜL 2020 

 fatihte a101 market zincirinde kolonya almak istedim. 2. kolonyağı satış gereği veremeyeceklerini söylediler. ancak başka bir a101 mağazasından bir arkadaşım 4 adet kolonya satın alabiliyor. mağazalarında kendi kafalarına göre satın alma özgürlüğümü kısıtlayan marketten şikayetçiyim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Çalışanları Saygısız ...

Kasım BEY    14 EYLÜL 2020 

 

Izmir karabağlar yeşilyurt polat cad 101 mağazanızdan tras makinası aldım 119tl 9 taksit kasada bayan beceremedi parayı nakit çekti siz taksit yapmayı bilmiyormusunuz dedim banane almasaydın zorlamı sattım diye cevap verdi çalışanlara biraz saygı öğretilmeli saygı sıfır durumda.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 İnsanları Mağdur Ediyor...

Gökhan BEY    10 EYLÜL 2020 

 

Bugün sabah erkenden mağaza açılmadan sıraya geçip Keçiören Ayvalı Alemli A101 mağazasından parasını ödeyip Lenovo tablet aldım 2 saat sonra mağazadan beni arayıp tablet kalmamış diyosunuz her mağazanın belli miktarda stoğu yok mu yoksa neden insanlı mağdur ediyorsunuz tanıdıklarınıza mı öncelik sağlıyorsunuz kamera kayıtlarını inceleyebilirsiniz ilk sırada ödemesini yapıp tableti alıyorum acil haber bekliyorum

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Mağaza Müdürü Hakaret Etti...

Selen HANIM     5 EYLÜL 2020  

A101 marketinden çamaşır makinesi aldım urunum 1 ayı gecti ve gelmedi mağaza muduru Zeynep sağlam hanımefendiyi aradım urunumu iptal ettigini vermiyeceğini söyleyerek bana yüksek ses tonuyla hakaret etti kendisinden şikayetçiyim tüketici haklarında şikayet edicem

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Çalışanları Haftalık Gelen Ürünleri Saklıyor Kendileri Satın Alıyor...

Ayşen HANIM     13 AĞUSTOS 2020  

Çankırı Eldivan A101 şubesine 13 Ağustos 2020 tarihinde satışa sunulacak STANLEY Termos 1L için sabah 08:30dan itibaren bekledim. Satış temsilcisi ismini bilmediğim bir kadın yardımcı olmaya çalıştı. Termosun daha gelmediğini ve öğleden sonra tekrar uğramamı söyledi. Ben öğleden sonra tekrar uğradığımda aynı bayan daha gelmediğini söyledi. Ardından erkek satış temsilcisi gelerek o termosun satıldığını söyledi. Ben sabahtan beri beklediğimi ve gelse benim stantta göreceğimi söyledim. Hatta bana yardımcı olan kadın satış temsilcisi gelmedi daha ben görmedim diyerek beni teyit etti. Fakat erkek satış temsilcisi onu ben sabah sattım diyerek kadın satış temsilcisine göz kırptı. Mağazadan çıkarken erkek satış temsilcisi kasanın arkasına sakladığı termosu gördüm. Erkek satış temsilcisi termosun üzerini bir şeyle örttü. Sabahın erken saatinde medeni insanlar gibi sıraya girerek kimsenin hakkına girmemek için erkende kalkmama rağmen, erkek satış temsilcisinin medeni insanlara uymayan bu hareketi firmanıza hiç yakışmadığını belirtmek isterim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 İnsanlarla Dalga Geçiyor...

Ayşen HANIM     13 AĞUSTOS 2020  

A.101'in düzenlediği 13 Ağustos kampanyası için İstanbul şişli bomanti şubesinde saat 8 de ben bekledim.Eniştemde ELAZIĞ çayda çıra şubesinde bekledi (Stanley termos) için kapı açılınca kalmadı yanıtını aldık.Bildiğiniz İNSANLARLA DALGA GEÇİYORLAR şikayetim var.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Ürünün Etiketi İle Kasa Fiyatı Uyuşmuyor...

Ömer BEY      30 TEMMUZ 2020  

A101 marketinde etiketi 45 olan çocuk bezi kasaya gelince 50 tl Kanuni hakkım olan düşük fiyat ödeme hakkımı kullanarak 5 TL mi geri aldım fakat biraz tartışarak sistem kaynaklı falan gibi bahanelerle resim çekince fiyat farkını iade ettiler Amacım insanlar kandırılmasın bu resmen dolandırıcılık.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101' den Bir Daha Alışveriş Yapmam...

Murat BEY      24 TEMMUZ 2020  

A101 den derin dondurucu aldım 20 gün önce alırken söyledim bayramdan önce gelsin diye tamam gelir sorun Yok dediler bende ürünü satın aldım lakin ürün gelmeyince bugün mağazaya gittim ürünü sordun kimsenin bir haberi yok meğer satışı yapmalarına rağmen bildirim yapılmamış ne olacak diyorum bana diyolar ki 10 sonra gelir ister iade edin ister 10 gün bekleyin böyle saçma bir iş olabilir mi koskoca bir firmada kimse bir şey bilmiyor muhatap olacak kimse yok para almaya gelince hemen karttan parayı almayı biliyorlar ürün ortada yok Allah bildiği gibi yapsın bir dahada 101den hiçbir şey almam.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Kendilerini Alternatifsiz Zannediyor...

Murat BEY      13 TEMMUZ 2020  

Firmadan alışveriş yapıyorsun, etiket yanlış diyorsun , adam sana parasını iade ediyor, sonra adamı uyarıyorsun fazla para verdin, adam sana cevap olarak BAŞIMIN GÖZÜMÜN SADAKASI OLSUN DİYE CEVAP VERİYOR... devlet bunlara destek verdikçe kendilerini kaf dağında görüyorlar. Personeli böyle konuşabiliyorsa allah bilir sahipleri nasıl bir insandır. Bir daha alışveriş yapmayacağım bu firmadan. Kendilerini alternatifsiz zannediyorlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Son Tüketim Tarihi Geçmiş Ürün Satıyor...

Özkan BEY      11 TEMMUZ 2020  

11.08.2020 bu tarihte a101in barış mahallesindeki yerine gittim, önce ekmek almak istedim, hamburger ekmekleri rafta küflü olarak duruyordu. Yetkili birini uyardım ve sonra alışverişimi yaptım çıktım. Dalgınlığıma gelmiş shnitzel aldım eve geldim üzerinde ki STT 02.08.2020 di. Yani hiç mi kontrol edilmiyor bu reyonlar anlam veremiyorum, bir daha asla gitmem oraya.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 İndirim Uyarısı Yapıyor Ürün İndirimli Fiyatı İle Satılmıyor...

Ahmet BEY      8 TEMMUZ 2020  

Çok al az öde kampanyası olan kekspir kek 2 defadır almama rağmen indirim olamadan ödüyorum madem indirim yok neden reyonlara indirim uyarısı yapıştırıyorsunuz. Aldıklarınız iyi hesaplayın aksi halde ucuz ucuza aldık diye sevinmeyin.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Online Alışveriş Yaptım Yanlış Bir Tercih Yaptım...

Merve HANIM      7 TEMMUZ 2020  

A101 Online 'dan bir ürün satın aldım faturayı dükkanıma kestirecektim ancak hatalı seçim oldu. Hemen müşteri hizmetlerini aradım fatura adresini değiştiremeyeceğimi ancak iptal edebileceğimi söylediler. Siparişi iptal ettim ve iptal ettiğim ürün onaylandı durumunda ve iptali sistemde gözükmüyor. Defalarca aradım yazdım kimse dönüş yapmıyor. defalarca aradım sistemden de iptal işlemi başlattık müşteri temsilcisi ile ama hala iptal gözükmüyor. Şimdi yine arıyorum Sadece onaylandı statüsünde ki işlemler iptal edilebilir yazıyordu defalarca aradım müşteri hizmetleri ile iptal süreci başlattık ben ayrıca web den iptal yaptım şu an statü hazırlanıyor olmuş benimle dalga mı geçiliyor, şaka falan mı bu? Müşteri hizmetlerini arıyorum aynı şarkıyı dinlemekten sınır geldi 42 sıra numarasından beri bekliyorum kimse yardımcı olmuyor yazıklar olsun nereden aldım burnumdan geldi. 15 gün sonra son ödeme tarihinden sonra mı yatırılcak param dicek bişey bulamıyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürün Satıyorlar...

Hüseyin BEY      28 HAZİRAN 2020  

Son kullanma tarihi geçmiş ürün satıyorlar. Yeni ürünler olmasına rağmen yok çekiyorlar müşteriye. Maskeyi buruna kadar yarım şekilde takıyorlar. Müşterilerin binlerce ürüne eldivensiz dokunmasına rağmen kendileri taşıyıcı olma riskine karşı önlem almayıp eldivensiz ve dezenfektan kullanmadan iş yapıyorlar. X ürünü sabah başka şubeden belli fiyata alıyorum ,fakat akşam saatlerinde aynı ürünü almak için 6723 mağaza nolu şubeye gittiğimde fiyat farkı çıkıyor. Ürünü son kullanma tarihi geçmiş olarak satıp, iade için gittiğimde bana (seni ararlarsa ürünü iade etmek istediğimi söylememi ve son kullanma tarihinin geçip geçmediğini söylemememi) istediler. Yıllardır alışveriş yaptığım A101 firması benim için son alışverişti. Artık A101 firmasından ne alışveriş yaparım ne de çevremdeki insanlara iyi dileklerimi iletirim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Farklı Şehirlerde Aynı Ürünlerin Fiyatları Farklı...

Özlem HANIM       22 HAZİRAN 2020  

Osmaniye de Ariel 8 kg deterjan aldım 38 tl ye Kastamonu Taşköprüde olan eşime almasını söyledim 50 tl fiyat belirtmişler bu nasıl bir iştir farklı fiyat ?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 İndirimli Ürünler Fişe Yansımıyor...

Gökçe HANIM       8 HAZİRAN 2020  

A101'in sözde indirim yapmış olduğu Oreo bisküvisinden aldım en az 10 tl alışverişte bisküvi 25 liradan 10 liraya düşünüyordu. 130 liralık yapılan alışveriş fişinde hiçbir indirim yapılmamış sürekli karışılaştığım bir konu fakat laf anlatmaktan yeterince yoruldum lütfen bir çözüm bulunsun yeter.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Katalogta Yer Alan Ürün Bilgileri İle Ürün Birbiriyle Uyuşmuyor...

Fikriye HANIM       7  HAZİRAN 2020  

 

4 haziran 2020 kataloğundaki çekmeceli dolap ayağı metal ayarlanır ayak yazmasına rağmen plastik ayak çıktı. Mecburen onu taktım ama ayarlanır kapak ve metal olması benim için önemliydi ne olacak şimdi?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Reklamlarındaki Fiyatla Kasa Fiyatı Aynı Değil...

Aysel HANIM       19 MAYIS 2020  

 

A101 vitrindeki fiyatlarla kasadaki fiyatlar aynı değil.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Tuvalet Kuaför Yapılmış...

Ahmet BEY       17 MAYIS 2020  

 

A101 Halkalı atakent palmiye çarşısı A101 mağazasında tuvalet yok büyük sıkıntı cektik tuvaleti kuaför yapmışlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

A101 Televizyonumu Göndermedi...

Öztürk BEY       13 MAYIS 2020  

 

A101 tv aldım ne olduda gelmedi sebebini öğrenemedim tüketici haklara şikayetçi olacam yarin aksama kadar cevap gelmezse.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK