Akbank Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 23

Cevap Sayısı   : 00

Akbank Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Akbank Yıllık Kart Ücreti İadesini İstiyorum ...

Meri  HANIM  12 EKİM 2020  

Akbank, bu bankayla senelerdir çalışırım bir ay önce kredi kartı aidatı adı altında paramı kesmişler ..tam 189₺ .. hemen müşteri temsilcisini aradım .. kendilerine bu ücreti iade etmeleri konusunda yardımcı olmalarını istedim .. fakat cevabı hiç hoş değildi .. kart aidat iadesi yapamadıkları söylediler .. bende kartı kapatmalarını söyledim .. Akbank sana soruyorum borçlarını aksatmadan yatıran hesap hareketi oldukça akıcı olan müdilerinden bu ücreti kesmen doğrusu şaşırtıcı .. kart aidat ücretimin iade edilmesini rica ediyorum..

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Yıllık Kart Ücreti İadesini İstiyorum ...

Bahar HANIM  7 EKİM 2020  

Axess kartımdan 06.10.2020 tarihinde kesilen 167,50 TL'lik yıllık üyelik ücretinin iptalini istiyorum. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 06.10.2020’de kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum​

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Krediye Bağlı Hesabımı Kapatmıyorlar ...

Adem BEY       14 EYLÜL 2020  

Akbank,1 eylül 2020 tarihinde krediye bağlı hesap açıldı kredi çekmekten vazgeçince hesabı kapatmak istedim her gün bir sonraki güne atıyorlar 13 gün geçmesine rağmen halen kapatılmadı ve 444 2525 i aradığımda hesap kapatmaya yönlendiriyorlar ve yaklaşık 1 saat bekletip yine sudan sebepler le şubeye yönlendirme yapıyorlar şube de internet üzerinden müracaat yaptığım için müşteri hizmetlerini aramamı söylüyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Müşteriyi Mağdur Etmek Üzerine Politika İzliyor...

Caner BEY       24 TEMMUZ  2020  

Merhaba, hem maaş hemde kredi kartı müşterisi olduğum bankanın pandemi süresinde tarafımdan alışveriş faizi adı altında 600 TL ye faiz uygulatmış olmasından dolayı ve aynı şekilde 14.950 olan kart limitime rağmen 16,759 TL lik borç çıkarmış olmasından dolayı şikayetçiyim bu durumu kendilerine defalarca paylaşmama rağmen verilen bilgi herhangi bir sorun olmadığı uygulamanın normal olduğu bilgisi verildi.Devletin özellikle müşteriye kolaylık sağlanması için çıkardığı öteleme işlemini tamamen müşteriyi mağdur etmek üzerine bir politika izlenmiştir, bu kesinlikle kabul edilemez.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Artık İnsanları Mağdur Etmeyin...

Bora BEY       23 TEMMUZ  2020  

9.07.2020 tarihinde İş Bankası ATM'sinden Akbank kartıma para yatırırken bir anda ATM gidip parama el kondu. Aynı gün dilekçe verdim Akbank’a, 14 gün geçmesine rağmen hala dönüş olmadı, incelemede deniyor. Bu Akbank’ın sorumsuzluğu, çevremdeki herkes 3 ay unut diyor. Bu nasıl banka müşteri hizmetleri, 180 gün süremiz var diyebiliyor. Yazıklar olsun insanları mağdur etmeyin artık.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Yapılandırma Olduğunda Arıyoruz Dönen Yok Tam Bir Fiyasko...

Serdar BEY       23 TEMMUZ  2020  

4 YIL önce beşiktaş şubemizden kredi çektim konuk kredimi 4 yıldır çektiğim oran altına düşmedi demekteler ve 4 yıldır yapılandırma yapamıyorum .6 ayda 1 hakkım olmasına rağmen 4 yıldır yapamadım yardımcı olunmuyor ve dönüş yapılmıyor. Kredi verilirken söyle böyle anlatılıyor ama yapılandırma olduğunda arıyoruz dönen yok tam bir fiyasko.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Benim Mağduriyetimi Karşılamadığı Gibi Mail İle Başından Savıyor...

Çiğdem HANIM       29 HAZİRAN  2020  

Konuyu Akbank'ın sitesi de üzerinden de belirttim. Beni gereksiz uzun cümle kurduğu mailleri ile başından atıyor. Akbank bilmiyor ki ben bu işin peşini bırakmayacağım. Uzunköprü Şubesinden konut kredisi talep ettik. Almak istediğimiz eve 10 haziran günü eve kredi onayı verdi 11 haziran günü pardon ev krediye uygun değilmiş dendi. Ben bu arada evin tadilatı için tüketici kredisi çektim. Mal sahibi emlakçıyı organize ettim. İpotek evraklarını almayı umarken Akbank bana pardon ev krediye uygun değil dedi. Benim mağduriyetimi karşılamadığı gibi beni maille başından savıyor. Sen Bin tl gibi bir ücret alacaksın ama karşılığında hizmet sunmayacak bir gün ev krediye uygun deyip ertesi gün pardon değilmiş diyeceksin. Ve benim bu işin peşini bırakmayacağımı da göz ardı edeceksin. Yazık sen eğer bu işleri beceremiyorsan yapma.Ve ben bir telefonla aranmıyorum gereksiz maillerle beni savuşturacağını sanan Akbank bana sunmadığın hizmetin bedelini geri ödeyeceksin

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Hesabımdan Bilgim Dışında Para Çekildi...

Murat BEY       29 HAZİRAN  2020  

26.03.2020 tarihinde Akbank hesabımdan bilgim dışında para çekilmiş olup mesajı gelir gelmez müşteri hizmetlerini aradım sonrasında şubeye gidip işlemin nerede nasıl yapıldı bilgisini öğrenmek istedim ilk görüştüğümde işlemin Sakarya da yapıldığı söylenildi itiraz başvuru dilekçesini doldurup itirazımızı yaptık 15/20 gün sonra dönüş sağladılar ve dedikleri siz güngörende ikamet ediyorsunuz işlem bağcılarda bir bankamatikten yapılmış itirazınız olumsuz sonuçlanmıştır dediler.Bana işlemle alakalı ne onay mesajı ne de başka bir onay ile ilgili bir bildirim vs olmamıştır sorunun çözülmesi için banka yetkililerinden dönüş bekliyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Gibi Kurumsal Bir Bankanın Kalite Standartları Nerede Kaldı...

Fatma HANIM       14 HAZİRAN  2020  

Akbank tarafından kart yenileme için gönderilmiş olan kredi kartım yaklaşık 1,5 aydır tarafıma ulaştırılamadı. Kurye net elemanı tarafından adresime gelmeden adreste kişi bulunamamıştır şeklinde mesaj atıldı.2 kez kurye firmasını aradım çözüm olmadılar. Akbank müşteri hizmetlerini 3 kez aradım. Her seferinde tekrar yönlendiriyoruz demekten başka bir şey yapamadılar. Akbank müşteri temsilcisine şikayet kaydı açtırdım (30.05.2020 tarihinde) 14 gün geçmesine rağmen şikayetimle ilgili banka merkezinden geri dönen olmadı. Son olarak 14.06.2020 tarihinde tekrar banka müşteri temsilcisini aradığımda şikayetiniz hala değerlendirmede görünüyor dedi ve tekrar kartı yönlendiriyorum cevabını aldım. Bu kadar kurumsal olan bir banka hem müşterisinin şikayetini dikkate almıyor, hem de bir kartın teslimatında bir takip sistemi yok, önceden teslim edilmemiş olan ürünleri için aldıkları bir önlem yok. Her aramamda teslimat gerçekleşmezse tekrar arayın cevabını almaktan başka bir çözüm yollarını göremedim. Kalite standartları nerede kaldı? Yoksa sadece telesekreterde söylenen sözden mi ibaret?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank İade Ücretimi Eksik Ödedi...

Ümit BEY       11 HAZİRAN  2020  

Akbank kredi kartı yıllık üyelik ücretine itiraz ettim. Kabul edilmedi kredi kartımın borcunu ödedim 1223 tl. Bana geri iade 1277 tl olarak eft yapmışlar. Kredi kartımı kapattılar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Haberim Olmadan Trafik Kaza Sigortası Yapmış...

Özkan BEY       7 HAZİRAN  2020  

06.03.2020 tarihinde adana baraj yolu şubesinden kredi çektim. 720 TL çektiğim krediden sigorta kestiler. Buraya kadar normal. Gişedeki memur bana aynı zamanda benim haberim olmadan trafik kaza sigortası yapmış. 288 tl .O an ki kafa karışıklığından ben bunu farkedemedim. Daha sonra tesadüfen gördüm. Müşteri hizmetlerini aradım. Şikayet kaydı oluşurdum fakat dönen olmadı.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Konut Kredisini Ertelettim Toplam Borç Üzerinden Faiz Almışlar...

Ülkü HANIM       4 HAZİRAN  2020  

Pandemi sebebiyle çekmiş olduğum konut kredisini ertelettim. Ödeme günü geldiğinde büyük bir şok yaşadım. İki aylık erteleme için iki bin liranın üzerinde faiz almışlar yani ödenemeyen taksitler üzerinden değil de toplam borç üzerinden faiz almışlar ama biz bunu ödeme günü geldiğinde duyuyoruz. Şikayetimi bildirdim. Geri dönüş yapmadılar. Esnafım hiçbir gücüm kalmadı ödeme için. Sakın aldanmayın.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Senet Bedeli Ödemelerimi Yaptım Senetlerimi Alamıyorum...

Asuman HANIM       1 HAZİRAN  2020  

Nisan ve Mayıs 2020 aylarına ait senet bedeli ödemelerimi yapmış olmama rağmen, Zonguldak Akbank şubesinde bulunan 4 senedim elime geçmiyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Hesabımdan Para Çıkışı Oldu Bu Durumu Düzeltmek İçin Yetkili Kişiye Ulaşamıyorum...

Rafet  BEY       1 HAZİRAN  2020  

 

Merhaba. Dün hesabımdan 400 küsür para çıkışı yapıldığını fark ettim, araştırdım. Konut eşya sigortası olduğunu anladım. Bununla ilgili bilgi almak ve sözleşmenin iptal edilmesi ve paramın hesabıma tekrar yatırılması için 01.06.2020 tarihinde öğleden önce ve sonra olmak üzere en az 20 defa aramama rağmen kimse telefonları açmıyor .Eğer telefonlar açılmayacaksa hizmet verilmeyecekse söyleyin bunu bilelim bu kadar aramama rağmen açılmıyorsa bu bilerek açılmıyordur. Yoksa bu kadar çalmasına rağmen duymadım ,görmedim demek inandırıcı olmaz. Lütfen gerekenin yapılmasını rica ederim başka bir yere dilekçe doldurmam gerekiyorsa bilgi verin doldurayım lütfen teşekkürler.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Yıllık Kart Ücretimin İptalini İstiyorum...

Ali BEY       31 MAYIS 2020  

 

Axess kartımdan 23.05.2020 tarihinde kesilen 150 TL'lik yıllık üyelik ücretinin iptalini istiyorum. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 30.05.2020’de kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Hesabımdan İzinsiz Para Çekiliyor Bana Bilgi Gelmiyor...

Faruk BEY       29 MAYIS 2020  

Akbank hesabımdan bilgim dışında 14.12.2019 ile 17.12.2020 tarihleri arasında yds google yds apple ve yds google payment adına bir sürü çekim olmuş. Bana bilgi vermeden bu çekimler nasıl oluyor. Anlamadım hepsinin iadesini istiyorum. Bu nasıl güvenlik hesaba parada mı bırakmayalım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank ATM De Sıkışan Para Miktarımı Farklı Gösteriyor...

Özgür BEY       28 MAYIS 2020  

 

Ben 15 yılı aşkın akbank müşterisiyim. Atm para sıkışma hakkında 9.900tl param sıkıştı, bana 7,500 tl olarak onaylanmış böyle bir şey ben görmedim ve müşteri hizmetlerine tam 2 gündür arıyorum ve cevap alamıyorum bağlanıyorum beni para sıkışma menüsüne aktarıyorlar ve 15 saat bekledim bağlanamadım ve en sonunda resmen bir kişi telefonu açtı ve uyuyordu resmen telefonda düzgün cevap vermiyor sanki uykuluydu telefonda uyuyor gibi ben akbankta ilk defa böyle bir kusurlu hizmet görüyorum tamamen hayal kırıklığına uğradım böyle bir sevdiğim bankadan böyle bir hizmet ve karşılık alamamak çok üzücü bir şey lütfen bana acil dönüş yapar mısınız üst yetkililere kadar bu mesajını gitmesini istiyorum ve rica ediyorum. Atm sayıldığı halde 9900 tl sıkışan para 7500 tl olarak onaylanıyor ve 2400 tl param ortada yok böyle bi sorumsuzluk olamaz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Kart Aidatımı İptal Etmiyor...

Deniz HANIM       26 MAYIS 2020  

 

AKBANK 2 yıldır 189+189=378 tl kart aidatı tarafımdan alınıyor bankayla iletişime geçtiğim halde iptalinin mümkün olamayacağını söylediler gereğinin yapılmasını arz ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Akbank Müşterisini Suçluyor...

İzzet BEY       12 MAYIS 2020  

 

AKBANK Merhaba; AKBANK müşterisiyim ve bula gurur duyuyordum takı pazar akşamına kadar. Sokağa çıkma yasağının piyasaların kapalı olduğu pazar gecesi kişi ve kişiler tarafından mobil hesabıma giriliyor maaşım çekiliyor artı hesabım çekiliyor kredi kartımdan nakit avans çekiliyor çekilen para iki sefer daha başka hesaba aktarılıyor gecenin koru döviz kuru piyasa kapalı olduğundan yüksek seviye olmasına rağmen yüksek miktarda döviz alınıyor. Ve bütün bunlar olurken AKBANK uyuyor gece ya. Başka banka müşterilerinden duyduğum 10-15 günlük takip den sonra dolandırıcılarla müşterisinin ilişkisi olmadığını tesbit edip müşterinin mağduriyetini giderdiği yönünde. Ama AKBANK 2 günde çözdü müşterisini suçladı. Hem maaşım gitti hem artı hesabından borçlandım hemde 14430lira kredi kartımdan borçlandım. AKBANK müşterisini koruyamadigi gibi suçu müşterisine atdi. Adamlar 1 saat de beni dolandırırken ben bu olaydan sonraki nerdeyse 2 günümü AKBANK şubesi ve çağrı merkezi arasında geçirdim hesaplarımı görebilmek için 4saat bir blokenin kaldırılması için annemin kızlık soy isminin 3.-5. Yok 2.-6. Harfi yok T.C no su yok kart no su diye beni mağdur ederken pazar gecesi kollarını bağlayıp uydular. Eğer AKBANK müşterisiyseniz bir daha düşünün eğer bir bankayla çalışacaksınız aman AKBANK olmasın. Ben fazlasıyla mağdur oldum sizler olmayın.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK