Aras Kargo Kargom Ortada Yok Sizinlede İletişim Sağlayamıyorum...

Özlem HANIM     12 AĞUSTOS 2020  

Aras kargoya Arifeden bir gün önce çıkışını yapmış olduğum kargom 30 unda teslim edilmesi gerekirken iletişim sağlanmadan bana geri iade edilmek üzere yola çıkmış fakat bugün oldu hala ne kargo geldi o kadar müşteri hizmetlerini aramama rağmen geri dönüş sağlanmadı ve kargo ortada yok.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargomu Tanımadığım Birisine Teslim Etti...

Fotima HANIM     27 TEMMUZ 2020  

Aras Kargo Taşdelen şubesinden dağıtıma çıkan kurye Ben evde yokken ürünümü tanımadığım birisine teslim etmiş gözüküyor teslim olan kişinin kim olduğunu bilmiyorum öyle birisini Tanımıyorum komşularıma sordum aralarında Bu isimde kimse yok yani kargocu evde kimse yokken kafasına göre birisine kargoyu bırakıp gitmiş Kargo teslim alacak olan kişinin isminin farklı olmasına rağmen.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Bilgi Vermiyor...

Oğuzhan BEY     24 TEMMUZ 2020  

Aras kargo, 14 inden beridir kargom çıkış şubesinde görünüyor ve hala bekliyor arama yapıyorum bilgi vermiyorlar ürünü trendyoldan aldım kargonuz teslim edilemedi diye mesaj geliyor. Adamlarda bir sistem güncellemesidir gidiyor ve şikayet oluşturmama rağmen dönüşte olmadı kargom hala orada ve bugün tekrar aradım genel merkezi sistem güncelliyoruz diyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Hem İşini Düzgün Yapmıyor Hem Hakaret Ediyor...

Şenay HANIM     22 TEMMUZ 2020  

Aras kargo Marmara Ereğlisi şubesi hakkındaki şikayetimi bildirmek isterim. Siparişim şubeye ulaşmasına rağmen dağıtıma çıkmamıştır ve sanki dağıtıma çıkmışta ben evde yokmuşum gibi sisteme "alıcı kargoyu kabul etmiyor" diye işlemiştir. Hem de defalarca. Pandemiden dolayı evden hiç çıkmadım. Zaten bu yüzden internetten alışveriş yapıyoruz. Bana herhangi bir bilgi mesajı ya da bir arama gelmedi ilgili kurumdan. Üstelik her şeye rağmen şubeye gittiğimde adıma kargo olmadığını iddia ettiler. Kargo takip numarasıyla bir şekilde kargoyu sistemde gördüler fakat bu seferde iade edildiğini söylediler. Neden diye sorduğumda ise evde olsaydınız dediler. Ben evden çıkmadığımı söylememe rağmen gördüğüm korkunç tepki inanılmazdı. Resmen hakaret ederek oradaki bir beyefendi diyesim gelmiyor  bizi kovdu. Aras kargoya hiç yakıştıramadım. Hiçbir muhatap bulamadım. İlgililerin şubedeki çalışanlarla ilgilenmesini istiyorum. Bir müşteriye bu şekilde davranılmasını doğru bulmuyorum. Hem işlerini düzgün yapmıyorlar hem de hakaret ediyorlar. Bir daha asla kendileriyle çalışmayı düşünmüyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Adres Yanlışlığı Bahanesi İle Kargomu Teslim Etmedi...

Sümeyye HANIM     21 TEMMUZ 2020  

Ayın 11 inde şubeye ulaşan kargom adres yanlışlığı, yetersizliği diye belirtilerek evde olmama rağmen bana teslim edilmedi daha önce de aynı yerden alışveriş yaptım ve adresler ilgili herhangi bir sorun olması söz konusu değil. Bununla ilgili olarak kargonun şubesini ya da genel çağrı merkezini aramama rağmen ulaşamadım ulaştığımda 3 gün boyunca en az 6 kez aramama rağmen her seferinde sistem olmadığını ifade ederek şikayetim ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadı.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Adrese Teslim Kargoyu Teslim Etmedi...

Aslı HANIM     20 TEMMUZ 2020  

Aras Kargo tarafıma adresime teslim kargo ürünü apartman önüne getirip biz yukarı çıkamıyoruz diyerek bırakılması çok yanlış bütün kargo firmaları kapıya teslim yaparken bu süreci kendilerine bahane etmeleri hiç yakışmamış..Ayrıca ben yaşlı birey de olabilirdim bir bayan olarak taşıyamayacağım bir ürün de olabilir di yazık.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Sistemde Sorun Var Diyip Kargomu Elime Ulaştırmıyor...

Nursel HANIM     20 TEMMUZ 2020  

Aras kargo siparişlerimiz elimize ulaşmadan tekrar iade ediliyor karşı tarafa evde yoktu diye sonra kargo hakkında bilgi sahibi olmak için aradığımızda gayet kaba şekilde sistemde sıkıntı var deyip telefonu kapatıyorlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargom Çalındı...

Arif BEY     20 TEMMUZ 2020  

Aras kargo orsan şubesi 7-8 Nisan'da hatsan bt65 markalı tüfeğimi kargoya verdim kargom çalındı fiyat olarak pahalıya aldığım tüfeğim birileri tarafından çalındı ve kimsenin umrunda değil dava açacağım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Müşterilerini Mağdur Etmeye Devam Ediyor...

Eren BEY     17 TEMMUZ 2020  

Aras Kargo Büyükçekmece postabaşı şube bunlar evde olduğumuz halde gelmişler gibi gösterip ücretini ödediğimiz ürünleri geri gönderiyorlar bunlar kadar hırsız şerefsiz bir firma daha yoktur.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Teslim Tarihinde Kargom Gelmedi Firma İle Sorun Yaşadım...

Enes BEY     15 TEMMUZ 2020  

Hepsi Buradadan aldığım telefon kılıfı Zore Xiaomi Redmi Note 8 Pro Kılıf Vega Silikon - Rose Gold kargo firması olan Aras Kargoya verilerek gönderilmiştir. Lakin benim 3 temmuzda sipariş ettiğim ve 8 Temmuzda Satıcı Mobilzade firmasının kargoya verdiği ve en geç 9 temmuz da teslimatı gözüken ürünüm bugun 15 temmuz oldu hala elime ulaşmamıştır. 10 temmuzda Kargo firmasını aradığımda araca verildiği gün içinde teslim edileceği söylenerek oyalama taktiği kullanmışlar daha sonra aradığımda pandemi sürecini bahane etmişlerdir. Takribi 13 gün oldu siparişi vereli ürün hala elime gelmemiş ve işin bana zararı eşime aldığım 14 temmuz Doğum günü sürprizi olacak olan ürün elime geçmemesi yüzünden kavga etmemize ve günün kötü geçmesine mahal vermiştir. Bunu buraya yazma sebebim Aras kargoyu sizler madur olmamanız için kullanmamanızı tavsiye ediyorum ve bu kargo firmasını kullanan Mobilzade ve kullanan diğer firmaları da kullanmamanızı öneriyorum Saygılarımla.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargoları Teslim Etmiyor...

Selma HANIM     6 TEMMUZ 2020  

Hiçbir teslimatını eve yaparken görmediğim tek firma dış kapıya sadece kargonuz teslim edilmedi kağıdı yapıştırarak giden ve kesinlikle telefon açmayan ve bu pandemi döneminde mağdur durumunda bırakan firma kargom ikinciye geri gidiyor PTT ve diğer kargolar telefon ile arama yaparken ARAS kargoları teslim etmiyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargomu Getirmedi Şubeden De Alamıyorum...

Bilgen HANIM     6 TEMMUZ 2020  

1 Temmuz günü aras kargodan, kargomuzun gün içinde teslim edileceğini belirten mesaj geldi, ancak kargo gelmedi. 3 Temmuz'da biz telefonla kargo şubesine ulaştık, bize verilen cevap dağıtıma çıktı akşama kadar elinizde olur dendi ancak yine teslim edilmedi. 6 Temmuz'da yine kargo şubesini aradık ve gönderimizin akibetini sorduk, gelen cevap 3 iş gününde teslim alınmadığı için gönderici firmaya iade edildiği oldu. Böyle rezalet görmedim. Eve hapsolduk kargoyu alalım diye ancak ne kurye geldi, ne mesaj geldi, ne de geldik yoktunuz kargonuzu şubeden teslim alın etiketi yapıştırılmıştı. Biz kargonun geldiğini kokusundan mı anlayacağız. Ancak şikayet formu oluşturalım diyorlar herhangi başka bir çözüm de sunulmuyor. Aras kargodan da nefret ettim sonunda.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargodan Gelen Kargolarım Bilgim Dışında İade Ediliyor...

Ali BEY     4 TEMMUZ 2020  

Aras kargo Şırnak şubesine gelen kargolarım haberim olmadan iade ediliyor. Şırnak Merkez'de bulunan tüm kargo firmaları kargoları kapıya getirip teslim ederken, bu kargo bazen mesaj atıp müşterinin gelip şubeden almasını söylüyor, bazen de müşterinin haberi olmadan "kargo kabul edilemedi" denip iade ediliyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Adrese Teslim Kargo Olmadıklarını Söyledi...

Fırat BEY     1 TEMMUZ 2020  

Bir hafta önce Aras kargo Beyşehir şubesine adres teslim bir kargomuz geldi , şubede bulunan yetkili bir bayan kargoyu adrese teslim etmeyeceklerini şubeden almamızı istedi, bizlerde adres teslim olarak ödemesi yapılan bir kargoyu neden teslim etmediğini kendisine sorduğumuzda , çok ukala bir cevapla bana sordun verirken , almazsanız geri göndereceğini söyleyen , istediğimiz yere şikayet edebileceğimizi söyleyen bir ARAS KARGO personeli, ben bu Arkadaşı aras kargoya Şikayet ettim ancak onlarda sonuç alamadılar , ve derlerki bu bayan bizimlede ukala bir şekilde konuşuyor ama sorunuzu çözeceğiz dediler ancak 1 haftadır çözülemiyor, Bu kadar büyük bir kurumsal şirket bu kadar Basit bir olayı çözmekte nasıl oluyorda aciz kalıyor? Ve bizi Bedelini ödediğimiz halde mağdur ediyor!!

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargomu Teslim Etmeyi Beceremedi...

Aylin HANIM     1 TEMMUZ 2020  

3 gündür verilen adresten ayrılmamış olmama rağmen kargomu teslim etmeyi beceremediler. Her seferinde de alıcı adreste tanınmıyor mesajı ile sonlandırıyorlar internet üzerindeki kargo takip sisteminde.Göndericiden kargomun yola çıktığına dair bilgi gelmesi üzerine takibe başladım. İlk gün dağıtıma çıktığı bilgisi yazıldı ve ardından "alıcı adreste tanınmıyor" mesajını gördüm. Aradım, nasıl olduysa şubeye telefondan ulaşabildim. Tamam düzeltiyoruz vs dendi. İkinci gün yine aynı şey. Şubeye ulaşamadım, ama müşteri destek merkezi ile görüştüm. Adresten hiçbir şekilde ayrılmamış olduğumu belirttim ve sistemde bilgi güncellemesi yapıldı. Tekrar bekledim. Bugün 3. Gün ve daha da beter her şey. Şubenin 3 ayrı telefonunu deniyorum, her seferinde açmadıkları için merkeze düşüyor aramalarım. Bu aramaların başında sabırla tekrar güncelleme yapmalarını istedim. Adresimi kontrol edebilirler mi diye sorduğumda, bunu ancak şubenin yapabileceğini söylediler (ulaşılamayan şube). Dolayısı ile tekrar şubeye ulaşmaya çalıştım, 15 defa falan, her seferinde uzun tuşlamalar vs ve her seferinde aynı merkeze düştü aramalarım. Bir aramada Ankara Bölge Müdürlüğü'nü arayabileceğim, onlar aracılığı ile şubeye ulaşabileceğim söylendi. Şaka gibi, bölge müdürlüğünde de telefonlar açılmıyor. Bu arada gönderici firmayı aradım ve onlar da tekrar güncelleme yaptılar, adresimi teyit edip gönderimin ulaştırılması için Aras Kargo sistemine giriş yaptılar. Özür dilediler kendi kusurlarının olmamasına rağmen. Ve az önce tekrar kargo takip sayfasına girdiğimde ne göreyim: alıcı adreste tanınmıyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo 1 Hafta Oldu Kargom Elime Ulaşmadı...

Ramazan BEY     1 TEMMUZ 2020  

25.06.2020 günü Ankaradayım gelecek olan kargom hala ve hala elime ulaşmadı. Mersin transfer merkezine geldi deniyor fakat bana ulaşmadı.Tam bir hafta oldu ben bu firmadan şikayetçiyim mağdur oldum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Teslim Edildiğini İbare Olarak Düşmüş Yalan Söylüyor...

İdil HANIM     1 TEMMUZ 2020  

Chakra mağazası ürünümü teslim etmedi. Taşımasını sağlattığı Aras Kargo firması kargonun teslim edildiğini ibare olarak düşmüş fakat yalan söylüyorlar. Kargom teslim edilmedi ve neredeyse 1 ay olucak chakra mağazası konuyla ilgilenmiyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Türlü Bahaneler İle Kargomu Teslimata Çıkarmıyor...

Türkan HANIM     29 HAZİRAN 2020  

Farmasi girişimcisiyim ve 1 yıldır sistemdeki kayıtlı adresimden düzenli olarak her ay sipariş giriyorum.Haziran ayına ait siparişimin teslimatı icin kargo firması olarak aras kargo sectim.Seçmez olaydım .23 haziranda dağıtıma çıkan kargom adresim faturada doğru olmasına rağmen(defalarca kontrol ettim)adres yanlış yetersiz diye şubeye dönmüş hiçbir sekilde bilgilendirme mesajı falan yok. Bir haftadır mütemadiyen her gün arıyorum şikayet kodunuzu oluşturdum teslimat kodu ile en kısa sürede tekrar teslimata çıkacak, ordan yazan adres yanlış kodunu dikkate almayın vs gibi turlu bahaneler ile beni 1 haftadır oyalayıp sonrasında kargomu alıcı kabul etmiyor diye tekrar iadeye yollamışlar ve yine hiçbir sekilde bilgilendirme yok.Simdi ben sorumsuz aras kargo personeli yüzünden kapıda ödeme cezası almak zorunda değilim. Gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargomuzu Eve Yollamıyor...

Bahadır BEY     29 HAZİRAN 2020  

ARAS KARGO KEÇİÖREN ŞUBE ŞİKAYET Antalyadan ankaraya bir kargomuz geldi kargomuzu eve yollamıyorlar bize eve geldik kargo parası olduğu için almıyoruz diye yalan söylendi daha sonra ikinci kez adres yanlış diye yalan söylendi daha sonra kargo şubesine gittiğimizde üzerimize saldırdılar bu kadar adi bir kargo şirketi görmedim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Siparişimi Başka Birine Teslim Etti...

Hatice HANIM     29 HAZİRAN 2020  

Aras kargo uncalı şubesi ürün ödemesi yapılmış 630 tl lik siparişimi aramadan sormadan başka birilerine teslim etmiş bununla ilgili gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyorum gerekli dönüşün sağlanmadığı takdirde gerekli yerlere gerekli şikayetler yapılacaktır.

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kod İle İade Edemiyorum...

Fatma HANIM     28 HAZİRAN 2020  

Trendyoldan aldığım ayakkabının şade kodu ile iade edemiyorum.

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır.