Aras Kargo Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 94

Cevap Sayısı   : 00

Aras Kargo Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Aras KargoSiparişime Başkasına Teslim Etti..

Onur BEY  19 EKİM  2020 

ARAS KARGO : TRENDYOL DAN BİR ÜRÜN SİPARİŞ ETTİK ÜRÜN ARAS KARGO İLE GÖNDERİLDİ. FAKAT ARAS KARGO ÜRÜNÜ BİZİM TANIMADIĞIMIZ İSİM BENZERLİĞİ DE OLMAYAN ALAKASIZ BİRİNE TESLİM ETTİ VE BİZE ŞU KİŞİYE TESLİM ETTİK DEDİLER PARASINI VERİP ALDIĞIMIZ ÜRÜN BAŞKASINA BEDAVADAN GİTTİ SORUN HALA ÇÖZÜMLENMEDİ !!!

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Paketimin Üstüne Sigara Közü Düşürmüş...

Özlem HANIM 13 EKİM  2020 

Aras kargo Dün saat 8 de getirilen kargomu açıp baktım ve ürünümü üzerinde kocaman bir yanık vardı sigara külüyle yanmış bir yanık. İşini böyle rezalet bir şekilde yapan bir firma daha görmedim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kadar Mağdur Eden Firma Görmedim...

Zeki BEY  12 EKİM  2020 

Ankara polati Aras kargo hizmette çok kötü olan ve insanları durmadan mağdur eden bu firma kendini ve hizmet anlayışını ne zaman değiştirecek empati yeteneklerini geliştirmeleri gerek aynı hafta çarşamba günü aynı adrese 2 kargo getiren arkadaşlar aynı hafta cuma günü aynı adrese dağıtım dışında diye durum giriyorlar ve gelin kargonuzu alın diye telefon açıyorlar ve pat telefonu hemen kapatıyorlar konuşmana fırsat verilmiyor şube çalışanları madem çalışmaktan bu kadar sıkılıyorlar onları orada zorlamı oturuyorla

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo  Teslimatımı Yapmadı...

Pınar HANIM 7 EKİM  2020 

Bugün Trendyol kargo takip mail adresinden bir mail aldım . Kargomun adres yetersizliği sebebiyle teslim edilemediğine dair, ancak yıllardır sistemde kayıtlı trendyol adresime kargo almaktayım. Tüm gün evde olup aynı gün yurtiçi kargonun teslim edebildiği 1000 konutluk, güvenlik bir siteye teslim edemediği notunu yazmış. Aras kargonun sipariş teslim personelini yakın izlemesi ve takip etmesini öneriyorum. Markalara zarar veriyor yanlış personel seçimi, yanlış hizmet , lütfen çözüm rica ediyorum

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo  Hizmet Vermemektedir...

Erdoğan BEY  29 EYLÜL  2020 

Ben Lüleburgaz'da 78 konutluk bir sitede ikamet ediyorum bizim yanıbaşımızdaki diğer site bizden sonraki oku ticari kurumlara hizmet veren Aras kargo nedense Bu siteye hizmet vermemektedir oradaki Aras kargoya defalarca söylememize rağmen dikkate alınmadı genel merkeze defalarca yazdık bize kesinlikle gidilmesi gerektiğine dair geri dönüş yaptılar yani şube genel merkeze genel merkez şubeye topu atmaktadır ben mümkün olduğunca Aras kargoyu kullanmamaya çalışıyorum fakat bazen elimizde olmadan özellikle bu pandemi süresince oradan paket almak zorunda kalıyoruz uzun kuyruklar ve sıkıntılı bir süreç ben ısrarla keyfi olarak buraya hizmetli verilmemesini anlamış değilim diğer kargolar buraya gelir iken Aras kargonun bu tip davranması manidardır

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo  Parasını Ödediğim Kargom Kayıp...

Meryem HANIM  29 EYLÜL  2020 

Çorum Aras kargo leblebiciler şubesi Ben böyle kötü çalışan ilgisiz bir firma görmedim .Arıyorsun şubeyi teli açıp geri kapatıyorlar konuşmaktan acizler kargom teslim edilmiş kime ettikleri belli değil açıklama ise "uçmadıya kargonuz bir komşunuza vermisizdir”rezillik. Parası ödendiği hâlde elime geçmeyen kayıp kargomu istiyorum

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo  Paketimi Açıp İçinden Ürünümü Almış...

Hatice HANIM 23 EYLÜL  2020 

Rossman dan 15.9.2020 internetten alışveriş yaptım. kargo no.20331000343165 Aras kargoya 16.9.20020 teslim edildi istanbul içinde paketimin takibini defalarca yapıp ve Rossmann ikaz ettim yazışmalar mevcut..görüştugum kişiler bugun gelecek yarin gelecek demekki kargomun başına bişey geldi dedim. Maalesef paketim 22.9.2020 saat 18.50mesai saati bitimine yakin aras kargo elemanı tarafından koli kapıma geldi . Koli darmadaginik ve bantlanmış ve icinden bir urunum alinmiş.getiren aras kargo elemanı bana arkadaşım verdi dedi ve bırakıp gitti.. bu nasil vurdum duymazlık anlamış degilim.. resmen ürünüm alinmiş hem Rossman ve aras kargodan Şikayetçiyim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo  Teslim Almadığım Ürünün Faturasını Bırakmışlar...

Talha BEY  21 EYLÜL  2020 

ARAS KARGO Belirttiğim kargo e-ticaret yaptığım satıcılar tarafından kullanılmakla beraber herhangi bir gönderi yapmam söz konusu değildir ve hizmet(!) politikaları gereği olamaz. Alışveriş sitelerinden zaruri ihtiyaçlar da dahil aldığım bir çok ürün bahsi geçen kargo ile adrese teslim gönderi yapmakta. Ancak ikamet ettiğim yer, şehir merkezine ve şubelerine 5 km den daha az bi mesafede olmasına rağmen, 'yeni yerleşim alanı' olduğu gibi saçma bir mazeret gösterilerek adrese teslim edilmiyor. (En az 1 yıldır 100 hane ve yüzlerce insanın aktif yaşadığı bir yer olması da şirket için bu durumu değiştirmiyor.) Daha da önemlisi Covid-19 sebebiyle karantina da olduğumu belirttiğim halde bana 'adrese teslim' gönderilen kargomu getirmeyecekleri ve iki gün (yasal süre 3 gün olmasına rağmen) içinde kendim almamam durumunda göndericiye iade edileceği bilgisi veriliyor. Karantinada olduğumdan gönderiyi alamayacağım, ürün satıcıya iade edilecek. Ortada işini yapmayan ve kendilerince haklı olan bir şirket, karantinada olduğu için ihtiyaçlarını internet alışverişi ile gidermeye çalışan ancak kargo şirketinin teslimat yapmaması sebebiyle mağdur olan bir vatandaş, yine taşıma şirketinin işini yapmaması sebebiyle sattığı ürüne iki kez taşıma ücreti veren ancak satışı gerçekleşmeyip zarara uğrayan bir satıcı yine bir vatandaş varken sorarım size mantık bunun neresinde.Bu bir sorundur ve çözüme kavuşana gerekli bütün mercilere başvuru yapacağım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo  Teslim Almadığım Ürünün Faturasını Bırakmışlar...

Gül HANIM  21 EYLÜL  2020 

aras kargo Sipariş verdigim ürünün faturası kapımda bırakılmış ürünü komşuma teslim ettiklerini yazmışlar ancak komşum ürün almadığını söyledi. Kargo şirketi ilgilenmedi. Ne yapacağımı bile bilmiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo  Müşteri Temsilcileri Yardımcı Olmuyor...

Derya HANIM  18 EYLÜL  2020 

Ekinoks Dental Ltd Ştii internet üzerinden sipariş verdik alt üst diş gelcekti 2 adet sadece pilastik üst diş geldi oda diş gibi bi şey değil Aras Kargoyu aradım geri iade etmek istiyorum dolandırıldım dedim onlarda hiç yardım etmedi Aras kargodan da şikayetçiyim hem şubeye gittim hem Aras kargonun müşteri temsilcisini aradım bi yardımcı olun dedim karşı tarafın numarası böyle bir numara yok ulaşamıyorum diyorum hiç bir yarımda bulunmadılar sadece karşı tarafın tel çalmıyor Watspptan arıyorum yazıyorum cevap vermiyor nosu bu *******3273

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Adrese Geldiklerine Dair İhbar Bırakmadılar...

Derya HANIM  18 EYLÜL  2020 

10.09.2020 tarihinde kargo eve gelmiş ve beni bulamadığını beyan ederek hiçbir ihbarname bırakmadan geri gitmiştir. Bu nedenle kargo iade edilmiştir. Bütün kargo şirketleri evde olmadığımız durumlarda ihbarname bırakmasına rağmen aras kargoda hep bu sıkıntıyı yaşıyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Ürün Almaya Gelmediler...

Recai BEY  16 EYLÜL  2020 

Aras Kargo ile gelen ürün kırık şekilde geldi. Durumu bildirdik. 6 gündür ürünün alınmasını bekliyoruz. En az 10 kere telefon açmamıza rağmen hala sonuç alınmadı. Bundan sonra kesinlikle Aras Kargo ile çalışmam.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Telefonlarına Ulaşılmıyor...

Deniz HANIM   16 EYLÜL  2020 

Aras Kargo Edremit, Adres bilgilerim doğru ve eksiksiz olmasına ve bugüne kadar eve bir çok Kargomu getirmiş olmalarına rağmen bu defa adres eksik ve yetersiz diye not düşülüp teslimat yapılmamış. Üstelik ne telefon açma var ne bir şey. İşlerine gelince buluyorlar , canları istemeyince böyle davranıyorlar. Zaten Edremit’teki Aras Kargo telefonlarına da asla cevap vermiyorlar konuşmak mümkün değil.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Ürünümü Teslim Etmediler...

Nazlı HANIM   14 EYLÜL  2020 

Aras Kargo - 11.09.2020 tarihinde teslim edilmek için araca yüklenen kargom adres yetersizliğinden dolayı teslim edilmedi diye şubeye geri çekilmiş. Teslimat adresim İş yeri olup 7/24 güvenlik biriminin bulunduğu ve Aras kargonun neredeyse her gün geldiği CEVA LOJİSTİK dir . Zaten çağrı merkezlerine ulaşmak bir imkansız 20 dk beklemem sonucunda çağrı merkezinden Ekrem bey ile görüşme sağlamaya başladığımızda ise sistemde şuan bir problem var ilgilenemiyorum daha sonra arayın demektedir . Daha öncede bu kargo şirketi ile sorun yaşadım . Lanet olsun ki trendyol üzerindeki tedarikçiler nedense hala bu kargo ile çalışmaya devam ediyorlar . En acil şekilde ürünlerimin teslim edilmesini rica ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Ürünümü Teslim Etmediler...

Selma HANIM   11 EYLÜL  2020 

 

ARAS KARGO YAKA ŞUBESI
Siparişimi ben evden hiç çıkmamama rağmen eve geldik zile bastık kapıyı açan olmadı diyerek böyle bir bahane uydurarak teslim etmediler!! Kendim gittim şubeden teslim aldım. Gidip sorduğum da biz geldik evde yoktunuz diyerek buyur bayan deyip paketimi önümdeki masaya fırlattılar!! Üslupları tavırları çok ters bi şekilde konuştular ilgi alaka sıfır!! Evden çıkmadığını zilime de basılmadığını kapıma kargomun gelmediğini söylediğimde de hiç bir cevap vermediler ters tavırları dışında. Eve gelip paketimi açtığımda ise sipariş ettiğim ürünümün şişesi tuz buz olmuş kırılmış vaziyetteydi! Sipariş ettiğim firmaya durumu izah ettim ki Allah dan anlayış ile karşıladılar kırılan ürünü yeniden temin edecekler bana. Yazık günahtır ya hem yalan konuşuyorlar hem işlerini yapmıyorlar hem de müşterileri mağdur ediyorlar!! Lütfen ilgilenilsin rica ediyorum kaç kez geldi başıma biri artık buna dur desin ya!! ARAS KARGO YAKA ŞUBESI KONYA!!!

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Şubeye ulaşamıyorum...

Alkım BEY  7 EYLÜL 2020  

Adıyaman Aras Kargo 29 ağustos cumartesi günü kargoya verilen kargom yaklaşık 1 haftadır Antep aktarmasında görünüyor ve hala elime ulaşmadı Adıyaman aras kargo şubesinede ulaşamıyorum.Gereğinin yapılmasını istiyorum.

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargomu Geri Gönderdi...

Emine HANIM   5 EYLÜL 2020  

Turk Telekom pandamı döneminde yazlık mekanında internet alışverişi yaptım biri sinek kovucu alet diğeri yüz kremi. İkiside aras kargo ile gönderilmiş. Araş kargo tabiiki Urlada .en az 3 kere şifre gönderip kargonuz bugün teslim edilecek diyor.sonra kişi kargo yerinden alacaksın gibi ibare koyup malın geri iadesi oluyor .alıcı ben hiç bir talepte bulunmama rağmen. Tabi bu ibaresi kargocular adrese hiç gelmeden oturdukları yerden yazıyorlar. İnternet alışveriş yaptığım firmalara sakin aras kargo ile göndermeyin diye not düşmeye başladım. Ayrıca Kargonuz Urla Şubesi ile iletişim dahi kuramıyorum.Bu nedenle Araş kargonun merkez müşteri hizmetleri bile bile sorunu çözemedi. Onedenle şikayetim bildirdi yekililer bu sorunları çözmeleri gerekir.Diğer kargolarda bunu yaşamadım.

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Paketim Gelmedi...

Gizem HANIM   5 EYLÜL 2020  

İnternet üzerinden yapmış olduğum alışveriş paket birkaç gündür kargoda haftanın üç günü adresimize gelen aras kargo bu ürünümüze adres yanlış notu ile ulaştırmadı. Biraz üstünde durup arayınca öğleden sonra alıcı kargoyu kabul etmiyor diye not düşmüşler. Ne gelen ne arayan var. Kendi kafalarına göre. Böyle hizmet olmaz

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Bahane Ve Gasp Üstüne Kurulmuş...

Yüksel BEY     26 AĞUSTOS 2020  

Aras kargo Fethiye makri şubeden izmir karsiyakada oturan kızıma esimin elle işlediği çantayı iki hafta önce cuma günü eve teslim diye 30 tl gönderdim kargocu pazartesi elinde diye bize gün verdi pazartesi Karşıyaka kargo şubesine aradım henüz teslimat yapılmadı dediler akşam tekrar aradım yapılmayınca çağrı merkezine aradım bana adres yanlış oldugundan olmadığını söylediler tekrar karşı yaka şubeye aradım bana adresi okur musunuz diye adres doğru hiçbir yanlışlık yok bu nasıl iş diye tepki gösterince dağıtıma çıktığını söylediler kızım evde kargo bekledi üstelik hem alıcı hem kendi telefonum olmasina ramen kargoyu şubeden dağıtıma bile sokmadan adres yetersizliği ve bulunmama bahanesiyle kargoyu iade ediyorlar iki defa çağrı merkezine şikayet başvurusu açtırdılar ne aradılar ne sordular dün makri şubesi ne gittim durumu anlattım sen haklısın dediler bizim yapacak bir şeyimiz yok hakkını arayabilirsin dedim çantamı ve ödediğim parayı verin biz onu ödeyemeyiz siz bize 15tl iade ücreti ödeyerek çantanızı alabilirsiniz vücut kimyam bozuldu ne yapacağımı şaşırdım bu nasıl bir düzendir bu nasıl bir iştir ha önüne eşkiya çıkıp gasp etmiş zorla hiç bir fark göremedim bu firma bu kadar rahat ve emin nasıl bu işleri yapıyor kendimi inandıramadım ben bu işin derhal araştırılıp sonucundan bilgi almak istiyorum. Saygilarimi iletiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargomu Kaybetti Yeni Ürün Getirtemiyorum...

Kübra HANIM     25 AĞUSTOS 2020  

13 ağustostan beri kargom Antep Transfer Merkezi'nde.Halbuki Şanlıurfa/Akçakale'ye gelmesi gerekiyordu.Kargoyu bulamıyorlar fakat satın aldığım Bebefix mağazasına da kaybettik demiyorlar. Bebefix mağazası da bu yüzden yeni ürün göndermiyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Ürünü Kapıya Getirmiyorlar Şuben Almamızı İstiyorlar...

Hasan BEY     24 AĞUSTOS 2020  

Şikayetim Aras kargoyla gelen ürünler Eve teslim olmuyor şubeye gel ürünü teslim al diyorlar diyet kargo Eve getiriyor şikayetim bu saygılar dikkate alınız.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Çalışanları İşini Nasıl Yapıyor...

Esmeray HANIM     17 AĞUSTOS 2020  

Hepsiburadadan çocuk ayakkabısı almıştım Aras kargoyla cuma günü gelecekti ama gelmedi dağıtıma çıktığı yazıyor ama gelen giden yok bide gönderinin kabul edilmemesi diye 3 gündür yazıyorlar bu kadar saçmalık olamaz ordaki çalışanlar işini nasıl yapıyor çok sorumsuzlar bu kadarda olmaz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargom Ortada Yok Sizinlede İletişim Sağlayamıyorum...

Özlem HANIM     12 AĞUSTOS 2020  

Aras kargoya Arifeden bir gün önce çıkışını yapmış olduğum kargom 30 unda teslim edilmesi gerekirken iletişim sağlanmadan bana geri iade edilmek üzere yola çıkmış fakat bugün oldu hala ne kargo geldi o kadar müşteri hizmetlerini aramama rağmen geri dönüş sağlanmadı ve kargo ortada yok.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Kargomu Tanımadığım Birisine Teslim Etti...

Fotima HANIM     27 TEMMUZ 2020  

Aras Kargo Taşdelen şubesinden dağıtıma çıkan kurye Ben evde yokken ürünümü tanımadığım birisine teslim etmiş gözüküyor teslim olan kişinin kim olduğunu bilmiyorum öyle birisini Tanımıyorum komşularıma sordum aralarında Bu isimde kimse yok yani kargocu evde kimse yokken kafasına göre birisine kargoyu bırakıp gitmiş Kargo teslim alacak olan kişinin isminin farklı olmasına rağmen.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Aras Kargo Bilgi Vermiyor...

Oğuzhan BEY     24 TEMMUZ 2020  

Aras kargo, 14 inden beridir kargom çıkış şubesinde görünüyor ve hala bekliyor arama yapıyorum bilgi vermiyorlar ürünü trendyoldan aldım kargonuz teslim edilemedi diye mesaj geliyor. Adamlarda bir sistem güncellemesidir gidiyor ve şikayet oluşturmama rağmen dönüşte olmadı kargom hala orada ve bugün tekrar aradım genel merkezi sistem güncelliyoruz diyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK