Birevim Şikayetleri

Birevim Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 04

Cevap Sayısı   : 00

Birevim Paramı İade Etmiyor...

Esra HANIM     17  EYLÜL  2020  

 

 Birevim Üçkağıtçılık Yapılıyor Dahil olmuş olduğum birikim hesabının iadesi için 28 Temmuz da dilekçe imzaladığım halde yanlış almışız diyerek 4 kere dilekçe imzalatıyorlar sırf para iadesini vermemek için 1337 TL param hakkında hala net iade tarihi verilmiyor oyalıyorlar 2 ayı geçti.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Birevim Paramı İade Etmiyor...

Esra HANIM     16  EYLÜL  2020  

 

 Birevim BİREVİM Bir arabam İş eğitimine SGK girişi yapılmadan net bir eğitim süresi belirtilmeden 23 gün bizleri İstanbul'da emrivaki bir şekilde mobbing uygulayarak eğitim süreci yapıldı.Eğitim süresinin son haftası korana sürecinin başı olduğu halde hatta İstanbul'da ilk sokağa çıkma yasağında bizi utanmadan Eminevim gibi firmalara rakip analizine devlet yasak koyduğu halde sokağa gönderdiler.İzmire dönüş sonrası yalandan ücretsiz izin verilip kendim kaydettiğim birikim(Spy) parasını sistemde ki kendi ödediğim halde 1337 TL parayı iadesini vermemek için 4 kere dilekçe yazdırıldı. Hala utanmadan beni mağdur ediyorlar paramı iade istiyorum 2 aydır beni oyalıyorlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Birevim Mağdur Etti...

Samet BEY      25 TEMMUZ 2020  

 

Birevim projesine rahmetli babam katılmış. Babam vefat ettikten sonra projeye devam etmeme kararı aldık. Sözleşmeden ayrılmak için ödediğimiz ücretin iadesi için şubenize gittiğimde ayrılabilirsiniz fakat ücret iadesi yapılmayacağı söylendi. Sebebini sorduğumda çalışma hizmet bedeli olduğunu geri iadesi olmayacağını ilettiler. Sözleşmeyi incelediğimde mücbir sebeplerle ilgili hiçbir madde yazılmamış bu da sözleşme hukukuna ve Türk hukukuna uygun değildir. Mücbir sebep 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nda mücbir sebebin esasları ve sınırları öğretideki değerlendirmeler ve içtihatlar ile belirlenmektedir. Tarafların bu hususu dikkate alarak önceden önlemlerini almaları gerekir. Ayrıca Birevim firması fıkihe uygunluk adı altında tanıtım ve reklam yapmaktadır. Karşılığında hiç bir hizmet ve ürün almadan ödenen parayı varislere teslim etmeyerek haksız para kazancı yapmaktasınız. Buradaki yazıyı yazmamım bir amacıda yeni katılmak isteyenlerin bu yazıyı okuyarak yeniden düşünmeleri ona göre Birevim e girmelerini karar vermelerine yardımcı olmak. Tarafınıza yazılı dilekçe yolladım vereceğiniz cevaba göre yargı yoluna gidip idari dava açacağımı bildirmek isterim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Birevim İkna Etmek İçin Söylediklerini Zor Durumumda Olduğum Vakit Uygulamıyor...

Bahar HANIM      25 HAZİRAN 2020  

 

Bugün gidip 3 buçuk aydır işsizim daha kaç ay issiz kalacağımı bilmiyorum bu sebepten ayrılmak istediğimi söyledim dilekçemi yazdım verdim çalışma bedeli olan 19500 TL yı veremiceklerini söylüyorlar bir adım geri atmıyorlar ikna etmek için söylediklerini şu an uygulamıyorlar. Projeye girerken hastalık durumunda herhangi bir mücbir durumda bütün parayı geri vereceklerini belirtmişlerdi şimdi hatırlamıyorlar birevime girecekler bunları bilerek girsin yada paranızı biriktirip öyle alın evinizi arabanızı mağdur ediyorlar maalesef.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK