D&R Şikayetleri

D&R Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 12

Cevap Sayısı   : 00

D&R Siparişim Hala Gelmedi..

Ecem HANIM   5 EKİM 2020  

D&R - Ataşehir Brandium Mağazası - WM64545855 no'lu siparişim hakkında

 13.09.2020 tarihinde Ataşehir Brandium'da bulunan D&R mağazından Özel Müşteri Servisi sistemi üzerinden (mağazada stok bulunmadığı için sipariş alıp, ödemeyi gerçekleştirip adresime teslim olacağı söylendiği için) Asu Mansur - Şaman Aynası kitabının siparişini verdim. (22 TL + 5 TL kargo ücreti ile). Mağaza çalışanlarından 3 iş günü içerisinde kitabın adresime teslim olacağı bilgisini aldım. Bugün itibarıyla (05.10.2020) kitap halen elime ulaşmadı.  Konu ile ilgili D&R müşteri hizmetlerini aradım, fakat mağaza özelinde olan siparişleri göremediklerini, konu ile ilgili not aldıklarını ve ilgili birimlere iletileceğini söylediler; fakat benimle iletişime geçen kimse olmadı. Gün içerisinde defalarda Ataşehir Brandium mağazasındaki D&R'ı aradım hiç bir zaman açan olmadı. (0216 576 65 46) 27 Eylül Pazar günü Brandium D&R'a gittim konuyu yüzyüze görüşebilmek için, mağaza müdür Melek hanım ilgilendi. Ama o anda herhangi bir bilgiye ulaşamadığı için ertesi gün depo ile görüşeceğini söyledi. Kendisinden geri dönüş beklediğimi yoksa siparişi iptal etmek istediğimi dile getirdim. Benden 2 gün rica etti ve haber vermek üzere cep telefonumu numaramı aldı. Bugün halen kendisinden bir haber alamamakla beraber, mağazayı aradığımda da kimseye ulaşamıyorum. Her seferinde bu konuyu görüşmek için mağazaya gidemem. Bu kadar ihmalkarlık, ilgisizlik ve çözümsüzlük görmedim. Başka bir internet sitesinden kitabın siparişini verdim ve elime ulaştı. Neredeyse 1 aydır D&R'ın temin edemediği ve herhangi bir bilgi vermediği kitap için ödediğim paranın (27 TL) iadesinin ivedilikle gerçekleştirilmesini istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R İadem  Adıma Habersiz İşlem Yapılmış...

Şüheda HANIM   2 EKİM 2020  

D&R ınternet sitesinden haberim olmadan ve oNayım alınmadan 18 kere 98 TL lık alışveriş yapılmış yapıldığını fark edip D&R müşteri hizmetlerini 2 kere aradığım hâlde size geri dönüş yapacağız deyip hiç bir şekilde dönüş yapılmamıştır. 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R İadem Yapılmıyor...

Mehmet BEY      9 EYLÜL 2020  

D&R Beş ayı aşkın oldu D&R dan Aldığım ürünü iade ettim, Her hafta aramama rağmen iadesi olmadı, muhatap bulamıyoruz, Dönüş sağlanmıyor

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R Yasal Süreç Dolmasına Rağmen Bir Dönüş Yapılmadı...

Özgür BEY      22 TEMMUZ 2020  

D&R dan almış olduğum Bluetooth kulaklık aldım ve sorunlu çıktı. İncilenmesi için 19.11.2019 da gönderdim ve 25.12.2019 da yasal süreç dolmasına rağmen hala bir dönüş yapılmadı ve para iadesi istememe rağmen hala bir ödeme yapılmadı ya da çözüm getirilmedi soruna. Bu durumda ne yapabilirim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R İki Buçuk Aydır İade Ücretimi Yatırmadı...

Metin BEY      20 TEMMUZ 2020  

Mayıs ayının 10 da kızıma d&r dan kitaplar aldım 3 adet ürün geldi 15 adet ürün gelmedi ücret iadesi istedim onaylandı iki buçuk aydır paramı geri yatırmadılar her aradığımda ilgili birime mail atılıyor sonuç yok aldığım. 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R Sipariş Ettiğim Kitaplardan Biri Hala Elime Ulaşmadı...

Ayşegül HANIM      30 HAZİRAN 2020  

D&R internet sitesinden mart ayında yaptığım kitap alışverişinde sipariş ettiğim kitaplardan biri hâlâ elime ulaşmadı. Defalarca aramama ve e-posta atmama rağmen sorunumu çözmeye yönelik hiçbir gelişme yok. Ne parasını ödediğim kitabımı gönderiyorlar ne de para iadesi yapıyorlar. Üç aydır beni oyalıyorlar. D&R internet sitesinden alışveriş yapmaya niyeti olanlar bence bir kere daha düşünsün.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R İptal Ettiğim Ürünün Ücret İadesini İstiyorum...

Ergün BEY      30 MAYIS 2020  

18.04.2020 tarihinde W169914653 sipariş numarası ile kitap siparişim vermiş bulunmaktayım. Teslimat için geçen yasal süreci geciktirdiğiniz için paramın iadesini istedim. Ücret iadesini yapmadınız. Ne yapmak istiyorsunuz anlamışta değilim.Ücretim derhal geri iadesini istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R Sipariş Verdiğime Pişman Oldum...

Serpil HANIM       29 MAYIS 2020  

Online 19 adet kitap sipariş verdim, arkadaşıma hediye etmek için. Kargoyu neredeyse 19 parçaya böldüler. Kağıt kutuda yırtılmış ve yıpranmış olarak mng kargo ile gönderilen 5 kitap sayfaları ıslak şişmiş halde geldi. Mng kargo çalışanı bizimle ilgisi yok D&R gönderimi problemli dedi. Kitaplarımın geri kalanları hala gelmedi. Sipariş verdiğime pişman ettiler. Arkadaşıma rezil oldum. D&R ve mng kargo ile çalışmayın arkadaşlar paranızla rezil olursunuz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R Siparişlerim Yıpranmış Bir Şekildeydi...

Berna HANIM       28 MAYIS 2020  

Siteden 8 tane ürün aldım. Ürünler sitesinde yayınlandığı gibi degil küçük, ürünlerin hepsi kırık, yıpranmış, kullanılmış gibi, jelatini yok, kutu olmasına rağmen kutuya konmamış halde geldi demir ürünler ezilmiş, aldığım defterin birinin içinde kalemle el yazısıyla yani telefon numarası ve "ara beni" notu vardı. Kısaca D&R kalitesi diye sipariş verdim siparişimi açtım birisi şaka yapıyor dedim defter içi yazıyı görünce sinirlendim gerekenin yapılmasını istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R Sipariş Faturamı Kesti Onayladı Halen Kargoya Verilmedi...

Berna HANIM       21 MAYIS 2020  

 

Sipariş verildi fatura kesildi onaylandı kargoya verilmemiş...2 hafta olacak neredeyse gelmedi sipariş...Sanıyorum güvendiğim bu sitenin bana garezi var...Çok üzüldük alt tarafı kitap ve hala satışta olan bir kitap fakat yollanmadı anlamış değilim...

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R Eksik Kitaplar İçin Dönüş Alamıyorum...

İlke HANIM       14 MAYIS 2020  

 

D&R 01.05.2020 de 6 adet kitap siparişi verdim ama 2 adet kitap göndermişler. Eksik olduğunu bildirmek için e-mail yada müşteri hizmetleri numaraları ile irtibat kurmaya çalışmama rağmen dönüş alamıyorum. D&R kadar kötü bir şirkete rastlamadım. Yapılan bu eylem hırsızlık değildirde nedir?.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

D&R Ne Kitaplarım Nede Paramı Alamıyorum...

Kübra HANIM       16 NİSAN 2020  

 

D&R web sitesinden 12.04.2020 tarihinde verdiğim siparişin 16.04.2020 tarihinde teslim edileceği yazıyordu. Fakar bugün hala sipariş hazırlanıyor aşamasında. Ne müşteri hizmetleri ne destek hattı yardımcı değil. Ulaşabildiğim hiçbir birim yok. Ne kitaplar yolda , ne paramı alma garantim var.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK