Denizbank Şikayetleri

Denizbank Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 10

Cevap Sayısı   : 00

Denizbank Hizmetlerinden Memnun Değilim...

Perihan HANIM   6 EKİM  2020  

DENİZBANK AŞ nin emekli maaşlı müşterisiyim. Bu yıl 20 Eylül tarihinde.kredi kartıma 148.50 tl kart ücreti. yansıtılmış. Hem emekli olup .maaşımı bu bankadan. aldığımdan hemde kartımın alırken ücretsiz kart denildiğinde alınan bu ücretin iadesini talep ediyorum. Yasal degil, etikte degil. Farkettirmeden ekstreye yansıtıyorlar. Zaten oldukça pahalı bir bank ve emekli müşterilerine yapılan ayrıcalık yok. Memnun degilim. Promosyon taahhüdüm dolunca alakalı. keseceğim.

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank İznim Dışında İşlem Yapıldı...

Kevser HANIM   2 EKİM  2020  

Denizbank iznim alınmadan medlife sigorta poliçesi tanımıyorlar ayrıca daha önce kartlarını kapattırıp ilişkimi kestikten sonra da borç çıkartmışlardı ilişkimi kesip hesaplarını kapattıktan sonra nasıl borçlu olabilirim ki kartlarını kapatırken borcunuz bulunmamaktadır denildiği halde insanı kanser etmekten başka ne işe yarıyor Denizbank?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank Kartımın İşletim Borcunun İptalini İstiyorum...

Uğur BEY       17 HAZİRAN  2020  

11/06/2020 tarihinde tarafıma 7719 ile biten kredi kartımın işletim borcu olduğu telefonuma mesajla bildirildi. Bu borcun iptalini talep ediyorum. Aksi takdirde Tüketici Hakem Heyeti ve BDDK'YA başvuracağım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank Kesilen Kart Aidatının Hukuki Bir Dayanağı Yok Paramı Geri İstiyorum...

Zeynel BEY       8 HAZİRAN  2020  

Denizbank Bonus kredi kartımın son ekstresinde 148.5 TL'lik kart ücreti kesilmiş olup, kartı alırken herhangi bir yıllık ücret alınacağı bana bildirilmeden. Kesinti olması yasal değildir. Şu zor günlerde bizlere destek olmanız gerekirken tam tersine bizi zor duruma sokuyorsunuz. Yaptığınız bu ücretlendirmenin yasa dışı olduğunu, hukuki bir dayanağı olmadığını belirtmek isterim. Haksız yere alınan kart aidatının iadesini istiyorum. İade gerçekleşmediği takdirde kartımı iptal edeceğimi bildirir en kısa sürede dönüş yapılmasını rica ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank Kesilen Kart Aidatının İadesini İstiyorum...

Naile HANIM       8 HAZİRAN  2020  

 

Denizbank yıllık kart aidatı banka müşterisi olduğum için tarafıma gönderilen kredi kartı bulunmaktadır. Çok fazla kullanmakla birlikte kartı belli dönemlerde kullandım . Mayıs ayında tarafıma 135 TL kart aidatı yansıtılmıştır. Bankayı aradığımda aidat iadesi yapamayacağını söylediler bu konudaki mağduriyetimin girilmesini tarafıma kesilen kart aidatınin iade edilmesini istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank Gerekli Hizmeti Veremiyorsunuz...

Nurullah BEY       7 HAZİRAN 2020  

 

Kredi kartımın borcunu 1 ay önce ödedim ve hala kullanıma açılmadı. Lütfen bu sorunla ilgilenir misiniz. Gerekli hizmeti veremiyorsunuz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank Kart Almadan Önce Aidatı Yok Diyor Sonrası Kart Aidatı Alıyor...

Mehmet BEY       30 MAYIS 2020  

 

Kredi kartı verirken kart aidatı yok diyor. 2 ay geçmeden kart aidatı yansıtıyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank Kartımdan Para Çekildi...

Emine HANIM       13 MAYIS 2020  

 

DENİZ BANK - iki yıldır kullanmadığım kredi kartını ilk defa 08/05/2020 tarihinde kullandım ,10/05/2020 tarihinde de kartımdan para çekildi yurt dışından bi yerden çalındı bilgilerim yani. deniz banktan mesaj geldiği gibi hemen müşteri hizmetlerini aramama rağmen hesabınızdan para çıkışı olmuş onaylanmış kartınızı kapatabiliriz dediler tamam kapatalım dedim , ben kartımı internet alış verişine açtırmadım ve dolay olarak çekilen bir ödeme benim haberim olmadan onay mesajı gelmeden nasıl çekilir dedim itiraz dilekçemizi doldurun kontrol edilip size dönüş yapılsın dediler tamam dedim . hesabınızda tanımlı kmh var ve bu hesaplarada bloke koyalım tedbir amaçlı diyorlar tamam dedim bütün hesaplara bloke koydurdum . buraya kadar gayet mantıklı şimdi sorunumuz ise bu bankadan kredi ödemem var ihtiyaç kredisi bu krediyi ödemek için blokeyi kaldırmam gerekiyor blokeyi kaldırırsam ve hesabımda görünen paraya bişey olursa benim sorumluluğumda olacakmış blokeyi ben kaldırdığım için . iyide ben bloke kaldırmak değil kredi borcumu ödemek istiyorum sadece (bankanın prosedürü bloke kalkmadan kredi ödenemezmiş) iyide bu benim sorumluluğumda değil ki ben kredi ödemek istiyorum param var kredi ödemek istiyorum ya basit bişey istiyorum ama banka benim sorunumu çözmemek için elinden geleni yapmak istiyor. sorun avukatlık olalım o mu faiz işlesin müşteriyi madur edelim diye elinden geleni yapan bir banka.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank Mağdur Etti...

Celalettin BEY       13 MAYIS 2020  

 

Denizbank A.Ş Emekli maaşımı almakta olduğum Denizbank A.Ş’den aralık 2019 tarihinde 1.712 TL taksitle ve 1.21 faiz oranı ile 70 bin TL kredi kullandım. Nisan 2020’de düşen faizler ve korona virüs kapsamında kredimi en az faiz ve ekonomik oranda sayın Cumhurbaşkanımızın ve Maliye bakanımızın açıklamaları doğrultusunda yapılandırmak ve ötelemek üzere Denizbank merkezine mail yolu ile müracat ettim aradan 20 gün geçmesine rağmen hiçbir şekilde geri dönüş alamadım bu arada 2 adet mail daha gönderdim 25 gün sonra telefonuma gelen mesaj yoluyla maaş aldığım şubeye yönlendirildim şubeye gittiğimde ise tekrar merkezden aranacağım söylenerek beklemem gerektiği belirtilip işlem kaydı açıldı. Mayıs 2020’de 1 ay sonra Denizbank merkezden telefonla arandım banka bana yapılandırma yapacaklarını fakat faiz oranının değişmeyeceğini ve 1712 TL’lik aylık ödemenin 1865 TL’ye çıkacağını karşılığında üç ay öteleneceğini ve çekilen 70 bin TL’ninde 76 bin TL’ olarak geri ödeneceğini belirterek bu şekilde yapılandırma yapılmıştır reklamlarında emeklinin müşterinin ve halkın yanında olduklarını onların sağlığını ve çıkarlarını koruduğunu iddaa eden Denizbank’tan mağduriyetimi gidermesini en azından reklamlarında vermeyi vadettiği 0.89luk kredi oranından yapılandırmanın yapılmasını siz yetkililerden Denizbank’ın neden riyakar ve sahtekar bir tutum içinde olduğunu araştırılmasını arz ve talep edebilirim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Denizbank Hizmetlerinden Memnun Değilim...

Mahir İLKER   15 EKİM  2020  

Denizbank yıldırım şube Bursa 2015 yılında kapatmış olduğum konut kredisiyle ilgili olarak ipotek kaldırma bedeli de tarafımdan aynı tarihte ödenmiş olmasına rağmen; ipotek kaldırılmamış olması sebebiyle evimin satışını yapamıyorum. Şubeye telefon ile ulaşmak mümkün değil, Defalarca bizzat gittim ama hala bir sonuç alamadım. Bankanın bu ilgisizliğinden dolayı mağdurum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK