Enza Home Şikayetleri

Enza Home Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 11

Cevap Sayısı   : 00

Enza Home Parayı Alıyor Ürünü  Teslim Etmiyor ...

Arzu HANIM  30 KASIM 2020  

Enza Home İzmir Westpark mağazasından 26 Ağustos 2020 tarihinde peşin para vererek almış olduğum yemek takımı ve konsolun 15 Ekim’de teslim edilmesi gerekirken gereksiz bahaneler üretilerek 27.11.2020 tarihi olan bugün hala teslim edilmeyip hala da ne zaman teslim edecekleri bir tarih verilmemektedir. Mailler attım, 444 lü numarayı aradım genel müdürlüğü aradım ama sonuç odaklı hiçbir geri dönüş olmadı. Ürünlerin kalitesi konusunda da artık şüphelerim oluştu. Paramı geri istiyorum diyorum kimse muhatap olmuyor. İllaki yasal yollara mı gitmeliyim. Kesinlikle Enza dan birşeyler almayın. Paranızı alıp ürünü teslim etmiyorlar ve sonrada ürünün peşinden siz hak aramak zorunda kalıyorsunuz maalesef kurumsal bir firma sanıyorduk acaba batıyor mu ?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Ürünleri Zamanında Teslim Etmiyor ...

Taner BEY  4 KASIM 2020  

 

ENZA HOME merhaba enza home 17 08.2020 tarihinde yemek adası ve oturma grubu aldım yaptığımız satış protokolünde 30.09.2020 tarihinde teslim olarak anlaştık ve bende o tarihte eşyalarım geleceğinden eski mobilyalarımın hepsinin ihtiyaç sahibi ve eş dostta verdim. tüm eşyalarım geldi ama yemek masasının 6 sandalyesinden sadece iki tanesi geldi kalan 4 tane gelmedi. aldığım modoko mağazasını aradım ileteceğim gibi söylemler ile günler geçti bu arada sandalyelerim olmadığından ailece yer sofrasında yemek yemeye başladık baktım olacak gibi değil kendime geçici olarak sandalye aldım. mağazanın müşteri hizmetleri aldığım şube arama rağmen hala bir çözüm bulamadım. iyi çalışmalar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Ürünleri Zamanında Teslim Etmiyor ...

Nejat BEY   21 EKİM 2020  

 

ENZA HOME İzmir Bornova Enza Home mağazasından 18 Ağustos'ta Dorian serisi yemek takımı ve salon takımını peşin olarak satın aldım. aradan 2 ay geçmesine rağmen yemek masası sandalyeleri teslim edilmediği gibi 1 ay daha teslimatında gecikme yaşanacağı ifade edilmektedir. Müşteri hizmetini her aradığımda planlama ekibimiz size dönüş yapacaktır diye savsaklamaktadırlar.

Enza Home'dan aldığım oturma grubu ürünleri de sorunlu çıkmasına rağmen kesin değişim raporuna rağmen sorun hala çözülebilmiş değildir. Enza Home, pandemi bahanesiyle müşterilerinden aldığı siparişleri teslim etmiyor.aldığıma alacağıma bin pişman oldum

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Ürünleri Zamanında Teslim Etmiyor ...

 Güneş HANIM   25 EYLÜL 2020  

 

Enzahome

Hayatımda bir daha asla alışveriş yapmayacağım tek yer söz verilen tarihte hiç bir zaman ürünleriniz teslim edilmiyor kaliteliyiz diyip gezinip duruyorlar müşteri memnuniyeti olmadıktan sonra ne önemi var o kadar çok pişmanım ki kesinlikle ama kesinlikle dava açacam siz her geleninin susacağını sanıyorsunuz herhalde siz beni madur ettiniz bende sizi madur edecem 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Beni Rezil Etti ...

Abdullah BEY       12 AĞUSTOS 2020  

 

Enza home köşe takımı 08.08.2020 de teslim edilecek denildi. Gelmeyince mağazaya uğradım. Akşam 16 da arayın size dönüş yaparız dediler. Akşam 16:00 da aradım 11.08.2020 sabah 11 e kadar size gelir ilk teslimat size olur dedikleri için işe gitmedim izin aldım ve gelmeyince aradım 18:00 dan önce gelmesinin mümkün olmadığını koltukların kamyonun en ön sırasına yüklendiğini söylediler. Israr edince 16:00 da getirdiler. Koltuk ayaklarının eksik olduğunu 12.08.2020 tarihinde tekrar geleceklerini söylediler. 12.08.2020 tarihinde tekrar işten izin aldım ve eve geldim. Koltuk montajlarını yaparken yırtılmış olan alt astarı tespit ettik. Servisin ne zaman uğrayacağı ve yardımcı olacağı belli olmaz başvuru açarız beklersiniz dediler. Dolayısıyla enza home beni rezil etti. Evlilik arefesinde ve iş yoğunluğunda bir koltuk takımının gelmesi için 3 günümü yediler.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Değişim Yapmıyor İlgilenmiyor...

Gonca HANIM       17 TEMMUZ 2020  

 

İstanbul yolu enza home satış yaptıktan sonra asla ilgilenmiyor teslimat yapmıyor yapılan teslimat hasarlı yırtık geliyor bu sefer de değişim için hiçbir şey yapmıyor asla ama asla ilgilenmiyorlar 60 bin liram çöpe gitti kırık yırtık eşyalarla kaldım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Mağdur Etti...

Feridun BEY       13 TEMMUZ 2020  

 

Şubat ayında antalya ili aspendos bayiden praga yatak odası ve prime yatak aldım. Parasını peşin ödedim. Ben evleneceğim için çeyiz olarak aldığımı ve haziran sonun da ürünleri teslim alacağımı söyledim. Polis memuru olduğum için tayin olacağını belirttim Bitlis iline tayin oldum ve bu durumu mayıs ayının ilk haftası firmaya bildirim. Temmuz 25 te benim düğünüm var ve ürünlerim gelmediği gibi bana teslimatın ağustos ayında yapılacağı söyleniyor. Bu firma yüzünden eşimle sürekli kavga ediyoruz yeni bir evli çiftin yatak odasının olmaması ne demek.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Aradığımda Muhatap Bulamıyoruz...

Kemal BEY       9 TEMMUZ 2020  

 

ARALIK AYINDA MAYFAİR KÖŞE KOLTUK TAKIMI VE YATAK ODASI TAKIMI ALDIM ÜRÜN TÜY DÖKÜYOR OTURDUĞUNDA GICIR GICIR SESLER GELİYOR YATAK ODASI BAZA BAŞLIĞIMIN AYNI ŞEKİLDE KUMAŞI TÜY DÖKÜYOR KONUYLA İLGİLİ SERVİS TALEP ETTİM GELEN SERVİS ÜRÜNE ASTAR KONULMADIĞINI KUMAŞINDA SORUN OLDUĞUNU SESLE ALAKALI BAZI MONTAJ ELEMANLARININ TAKILMADIĞINI SÖYLEDİ 1,5 AY BOYUNCA CEVAP ALAMADIK 1,5 AYIN SONUNDA TAMİR YAPILACAK DEDİLER BİZDE YENİ ALDIĞIMIZ AYIPLI BİR ÜRÜNÜN TAMİRİNİ DEĞİL DEĞİŞİMİNİ İSTEDİK FORUMA SERVİS TAMİR YAPILDIĞINI YAZDIĞI İÇİN TEKRAR SERVİS GÖNDERDİLER GELEN SERVİSTE ÜRÜNÜN PROBLEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ 3 AY BEKLEDİK BİR CEVAP ALAMADIK MÜŞTERİ HİZMETLERİ HOROZ LOJİSTİĞİ ARAYIN DİYOR HOROZ LOJİSTİK FORMU BULAMIYORUM DİYOR TEKRAR SERVİS GÖNDERDİLER GELENLERDE SORUNLU OLDUĞUNU SÖYLEDİ AMA İŞİN SONUNDA ÜRÜNÜMÜN DEĞİŞİMİNİ KABUL ETMİYORLAR TAMİR EDİLECEKMİŞ SIFIR DÜNYA PARA VERİP ALDIĞIM KOLTUĞU YATAK ODASINI DEĞİŞTİRMİYORLAR 6 AYDIR OYALIYORLAR SAKIN ENZA HOMDEN ALIŞVERİŞ YAPMAYIN MALZEMELERİNİN ARKASINDA DURMUYORLAR ALDIKTAN SONRA MUHATAP BULAMIYORSUNUZ HARAM ZIKKIM OLSUN VERDİĞİM PARA.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home İlgi, Alaka, Çözüm Sıfır...

Muhammed BEY       5 TEMMUZ 2020  

 

Nişanlıyım tüm ev eşyalarımı Enza Home'dan aldım en son aldığım Smart koltuk takımı bozuk geldi kurulurken kuran arkadaşlar tutanak tuttu eksper geleceğini ve sorunun giderileceği söylendi ama 3 haftadır ne arayan ne soran var ve abimlerin de tüm eşyalarını Enza Home'dan yeniledik aynı sorunları yine yaşadık kurumsal olduğunu düşündüğümüz bir firma bile bunu yapıyor sorun tamamen kendileriyle alakalı olduğu halde çözüm odaklı davranmıyorlarsa kendilerini kurumsal olarak müşteri memnuniyeti odaklı olarak tanıtmasınlar. Buradan alışveriş yapacak arkadaşlara sesleniyorum eşyanız kurulurken bozuk olduğunu anladığınız an ürünü teslim almayıp yenisini isteyin çünkü ilgi alaka çözüm sıfır

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Siparişimi Parça Parça Gönderdi Ve Hala Ürünüm Eksik...

Muhammed BEY       11 HAZİRAN 2020  

 

Enza homedan aldığım eşyalarımı bize verilen tarihten 2 ay geçmesine rağmen getirmediler. Parça parca getiriliyor çok mağdur oldum. Masam geldi sandalyem yok hala gelmedi ve paranın tamamını almadan sipariş girmiyorlar. Bu da çok saçma parayı veriyoruz sonra peslerinden biz koşuyoruz. Alacak arkadaslara hiç tavsiye etmiyorum ya da ona göre şu tarihte gelecek diye imza alın sözleşme yapın özellikle kısık köy İzmirden almayın.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Masamın Değişimini Onaylamıyor...

Habip BEY       18 MAYIS 2020  

 

Yataş enza home Enza home'den aldığım yeni yemek masasının ayakları devamlı problem çıkarmakta masanın ayakları 2 defa garanti kapsamında değiştiği halde tekrar kırıldı ama satici firma masamın degisimini onaylamıyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Enza Home Ürün Kalitesi Çok Kötü ...

 İlpert BEY   25 EYLÜL 2020  

 

Enza HOME Yaklaşık dört ay önce enzahome‘dan bir çekyat aldık. Kuruluma geldiklerinde çekyatın ilk günlerde biraz zor açılıp kapanabileceğini söylediler ancak dört ay geçmesine rağmen hala tek başımıza çekyatı açıp kapatamamaktayız. Esas önemli problem ise çek yatın yatak halindeyken uç kısmına oturulduğunda tahterevalliye binmişsiniz gibi diğer kısmının ayağı kalkması, hatta neredeyse yere düşecek kadar ayaklanması. Servis talep ettim ve bugün servisten gelen kişiler firmanın bu gibi sorunlu çekyatlarını bir sorun olarak görmediğini ,açılıp kapanmasını da hiçbir şekilde kabul etmediğini iletti. Yıllardır Bellona ve Ve İstikbal’den çekyat kullanan biri olarak hiçbir zaman böyle bir problemle karşılaşmadım. Enzahome markasının bu firmalardan çok daha kaliteli olduğunu düşünerek oradan alışveriş yapmıştım ancak berbatmış tüketici haklarına da başvuracağım böyle bir durum söz konusu bile olamaz ürün hatalı ve kusurlu dur mekanizma ve mühendislik hatası vardır .

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK