Garanti Bankası Bilgim Dışında İşlem Yaptı...

Aysel HANIM      28 TEMMUZ 2020  

Garanti bankasından maaş hesabı için para card başvuru talebim oldu Şirinevler şubesinden fakat para card girişi yapılmamış adıma kredi kartı başvurusu yapılmış ve tanımadığım kişiye teslim edilmiş , kime teslim edildiğini çağrı merkezini arayıp sordum bilgi vermiyorlar kredi kartını kapattırdım adıma yapılan bilgim dışında bu işlem için şikayetimin değerlendirilmesini arz ederim. Bilgim dışında yapılan bu işlem için şikayetimin değerlendirilmeye alınmasını istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Bana Yalan Söyledi...

Maside HANIM      26 TEMMUZ 2020  

Garanti bankası kartımı iptal edeceğim diye 11 Ocak 2020 tarihinde bana bonus Flex kart gönderdi kart aidatı ve ücreti ödemek istemediğim için fakat diğer bonus kart aktif olduğu için iptal etmediği için o tarihteki yaptığım bayan temsilci yüzünde ısrarla yansımayacak demesine rağmen şu an mağdur oldum. Koskoca garanti bankası bana yalan söyledi durumun çözümü yok illede ödenecek olduğunu belirttiler yazıklar olsun.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Hesap Kartım Çalıştığım Şirkete Hala Gelmedi...

Erdevan BEY       22 TEMMUZ 2020  

Garanti BBVA merhaba kolay gelsin 30.06.2020 de garanti bbva da hesap kartı açtırdım çalıştığım şirkete kartımın geleceğini söylediler kartım gelmedi elimdeki dekont ile müşteri hizmet numara mı söylememe rağmen hesabımın olmadığını söylüyorlar kurye adrese gelmeden yerimde olmadığımın bilgisini veriyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Sorumluluğu Üstlenmiyor...

Serkan BEY       20 TEMMUZ 2020  

Garanti bankası Eryaman şubesinden alıp kullandığım kredi kartı ile aracıma sigorta yaptırdım. Daha sonra kredi kartımın tüm borçlarını ödeyip kartı kapattım. Sigorta yapıldıktan sonra bir yıl olmadan aracımı sattım. Sigorta şirketi kalan ücretin iadesini hangi karttan yapılmışsa o karta iade olduğunu, kart kapansa bile bankanın havuz bölümünde biriktiğini ve talep ettiğimde bana iade edileceği söylendi. 20 temmuz 2020 saat 11.00 da garanti bankası Eryaman şubesine gittiğimde 3 no lu gişedeki hanımefendi böyle bir işlem olamayacağını ve sigortacımla görüşmem gerektiğini yüksek ses tonuyla bana söyleyip daha benim işlemim bitmeden sonraki müşteriyi alarak beni başından savdı. Garanti bankası tarafından bana gönderilen mesajda iade ücreti göründüğü halde tahsilat yapamadım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Çalışanları Maske Takmıyor...

Sibel HANIM       7 TEMMUZ 2020  

Garanti bankası Bitez şubesine gittim bugün çalışanların bir çoğu maske takmıyordu bende indirdim maskemi güvenlik uyardı herkes taksın o zaman dedim o da onların çalışan olduğu ve yönetmelikte öyle bir şey olmadığı istersem bana okuyabileceğini söyledi ama normal bir üslupla değil sert bir üslupla bende 81 ilde yayınlandı vs dedim. Biz takmak zorundaysak ki bende çalışanım 8-9 saat bazen daha fazla takıyorsam ordaki insanlarda takacak ve güvenlik ondan sonra uyaracak.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Kartım ATMde Sıkıştı Ve Bu Esnada Para Çekimi Oldu...

Fatma HANIM       29 HAZİRAN 2020  

Sabah atm den para çekmek için paralarımı atm ye taktım fakat şifre giriş ekranı bile gelmedi. Yinede şifremi yazmaya çalıştım atmnin sistemine girmeyi başaramadım. Kartımı geri almaya çalıştım bu seferde atm kartımı yuttu. Yaklaşık üç dakika sonra cep telefonuma gelen sms de hesabımdan 7035 tl gibi bir tutarın çekildiği bilgisi gördüm . Müşteri temsilcisini arayıp bilgi verdim . Kartım iptal edildi fakat çekilen parayı benim almadığını ifade etsem de ki ben şifreyi bile giremedim . Bana atm de sıkışan para bulunamadığı için talebimin olumsuz karşılandığı bilgisi geldi. Hiçbir yetkiliye ulaşamıyorum. Sağlıklı bir bilgi alamıyorum. Bu konuda ne yapabildim?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Hakkında Yanlış Bilgilendirme Yaptı Mağdurum...

Sibel HANIM       25 HAZİRAN 2020  

Bir buçuk yıl önce kardeşim adına bireysel emeklilik açtım. Benimle ilgilenen çalışan , istediğiniz zaman paranızı çekebilirsiniz demişti. Ve kesinti yapılmayacağını belirtmişti. Bir buçuk yıl geçti ve ben 3 aydır banka hesabımda yaklaşık 800 tl bulunan paramı çekemiyorum. Banka çalışanları paramı çekme durumunda 1500 tl ceza parası ödemem gerektiğini söylüyorlar ve 10 yıl boyunca paramı alamayacağımı söylüyorlar. Baba bu şartlar bireysel emeklilik yapılırken söylenmemişti. Mağdur durumda bırakıldım. Haklarımın bilincindeyim. Sadece ufak masraflar için paramın yüzde on beşi kesilebilir. Paramı alamazsam gerekli olanı yapacağım. Gerekli yerlere başvuracağım...

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Sürekli Arayarak Rahatsız Ediyor...

Mahmut BEY       25 HAZİRAN 2020  

Garanti bankası emeklilik 4440336 numara durmadan arıyor açtığımda telefonu konuşmayıp kapatıyor. Bu durum günde 3-4 defa oluyor. Bu durumdan rahatsızlık duyuyorum ve şikayet talebinde bulunuyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Beni Oyaladı Sorunuma Çözüm Bulamıyor...

Mehmet BEY       23 HAZİRAN 2020  

Geçen hafta 700 tl garanti bankası atm sinden çektim almayı unuttum 14 dakika sonra bankaya gittim mesai bitimine kadar bana döneceklerini söylediler dönmediler araya hafta sonu girdi pazartesi beni arayıp atm nin paramı geri çektiğini gün sonuna kadar hesabıma yatıracağını söylediler ancak iki gün dönüş olmayınca ben tekrar aradım bu defada paramın benden sonraki müşterilerinin aldığını söylediler bende tepki gösterip beş gündür neden beni oyaladıklarını söyleyince telefonu yüzüme kapadılar emniyette suç duyurusunda bulundum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Güvenlik Çalışanı Sarkıntılık Yapıyor...

Nazlı HANIM       17 HAZİRAN 2020  

Afyonkarahisar Dinar ilçesindeki garanti bankasında çalışan güvenlik numaramı bulmuş sarkıntılık yapıyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Davranışları Beni Rahatsız Etti...

Suna HANIM       15 HAZİRAN 2020  

GARANTİ BBVA. 800 TL LİMİTLİ KREDİ KARTINA YILLIK 145 TL ÜCRET KESİYORLAR. BUNUN YÜZÜNDEN KARTI İPTAL ETTİM VE MÜŞTERİ HİZMETLERİNİN KONUŞMA TARZINDAN ÇOK RAHATSIZ OLDUM.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Çalışanları Sürekli Yanlış Yönlendirme Yapıyor...

Elif HANIM      14 HAZİRAN 2020  

Merhaba, garanti bankası müşterisiyim. Sürekli yanlış yönlendirme yüzünden kredilerimde aksamalar oluyor. Çağrı merkezini arayın diyorlar arıyorum daha sonra bana şubeye gidin diyorlar. Kredimi düzenli ödüyorum ertesi gün borç için mesaj geliyor. Hiçbir bilgilendirme alamıyorum

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Onayım Olmadan İşlem Yapıyor...

Emir BEY       20 MAYIS 2020  

Merhaba Mart ayında ev alacağım için garanti bankası Eskişehir köprü başı şubesinden krediye başvuru yaptım başvuru yaptığım tarihte faiz oranı 0/99 orandı eksper geçti iki sonra faiz oranlarını 1,03 orana çıkarttılar ben bunu kabul etmedim eksper öğretimi iade etmiyorlar şubeye dilekçede doldurdum herhangi bir yere faiz oranları ile ilgili imza atmadım konu ile ilgili desteğinizi bekliyorum saygılar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Beni Mağdur Ediyor...

Dursun BEY       11 MAYIS 2020  

 

Daha önce Ziraat Bankasından aldığım emekli maaşımı nakletmek için Garanti Bankası Hatay Şubesine 18 Mart 2020’de başvurdum. (Şube daha sonra Üçyol Şubesiyle birleştirildi ve Üçyol Şubesine nakledildim.) Başvurumda gerekli işlemler yapıldı. a) Elektrik ödememin şubenizden yapılması için fatura bilgileri verildi, sözleşmesi yapıldı. b) Bana kredi kartı (bonus gold) verildi. Parakart’ın adresime gönderileceği bildirildi. KARŞILAŞTIĞIM SORUNLAR: 1- (Üç ayda bir maaş alırım, maaş alma günüm 5 mayıs) 6 Mayısta Üçyol Şubenize gittiğimde, “maaşımı parakartla alabileceğim” söylendi. Parakartın elime ulaşmadığını söylesem de “bekleyeceksin, kart gelecek” dediler. Bir koltuğa oturdum. “Ben maaşımı istiyorum. Benim kargo servisleriyle bir anlaşmam yok. Ne zaman geleceği belirsiz. Üç aydır bekliyorum, belirsiz bir zaman daha bekleyemem.” deyip diretince maaşımı verdiler. 2- Elektrik ödememin yapılmadığı nisan başında bana bildirildi, telefonla bankanıza ulaştım, sunucun ne olduğunu bilmiyorum. Mayıs başında elektrik kurumundan aradılar elektrik faturamın gene ödenmediği bildirildi. İki aydır benzer sorunu yaşıyorum belki iş kapatmaya gidecek. 3- Banka kartınızdan bir kez alış veriş yaptım. Şubenizden hemen mesaj geldi. “Şu kadar harcama yapmışsınız, gelip kapayın” diye. Benim şubenizdeki hesabımda 10.000 lira dolayında param vardı. Bankanız hesabımdan ödeme işlemlerini yapamıyor mu? Her harcamadan sonra benim şubenize mi koşmam mı gerekiyor? Artık bir daha harcama yapmadım. Eski kartlarımı (başka bankalardan aldığım) kullandım. Gene 4 Mayıs 2020 günü gönderdiğiniz mesajda “Son ödeme tarihinde ödeme yapılmadığı için kullanmakta olduğunuz kart/kartlarınız nakit ödemeye kapatılmıştır” denmekte. Bu durumda maaşımdan kalan paramı alma yolu da kapanmaktadır. 4- Benim yaşım 75. Elektronik ortama oldukça uzağım. Banka hesaplarımı Banka Hesap Defteriyle takip edebiliyorum. Bana bugüne kadar hesap defteri verilmedi. 1000 liralık devlet desteğinin, bankanızın vereceği promosyonun hesabıma yatıp yatmadığını ve başka hareketleri bilemiyorum. Evden çıkmamız bir sorun. Bugün eşim karakoldan izin alıp Üçyol şubesine gitti. Ona benim için Hesap Defteri hazırlayıp vermemişler.”Kendisi gelsin” denişler. Şunu da söyleyeyim maaş nakli için eşimle birlikte başvurmuştuk. Onun nakil işlemleri gerçekleştirilmemiş. Dün maaş günüydü maaşını bankanızdan alamadı. Eski bankasına dönüp maaşını alabildi. Şükür rahata erdi. SONUÇ: 1- Benim her seferinde Bankaya gidip görüşme olanağım yok. Evden çıkmam için Polis karakoluna gidip izin almam gerekiyor. İzin almak için bin dereden su getirmem gerekiyor. Bir daha bankanızla ilgili olarak çıkmam durumunda valiliğe bildirip özel izin almayı düşünüyorum. Karakol aynı konuyla ilgili ikinci izni vermiyor. 2- Banka defterimi eşime verseydiniz bundan kim zarar görebilirdi? 3- Banka kartımla ilgili, başımın ağrımasını istemiyorum, kartımın iptal edilmesini diliyorum. 4- Elektrik faturamın tarafınızdan ödenmesi sağlanamıyorsa lütfen bildirin. Fatura ödemelerini eski bankama taşıyayım. 5- Maaşımın ödenmesi sıkıntı yaratıyorsa lütfen bildirin. Uğrayacağım kayıpları göze alıyorum, maaşımı geldiğim yere taşıyayım. Çünkü yıllarca çalıştığım o bankada hiçbir sorunla karşılaşmamıştım. Hata bende, dirliğimi kendim bozdum. Bilgilerinize sunuyor, gereğinin yapılmasını diliyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Bankası Paramı Vermiyor...

Ceyda HANIM       5 MAYIS 2020  

 

14 nisan 2020 tarihinde karşıyaka demirköprü izban garanti atmsinden kredi kartı borcumu ödeme yaptım para üstünü hesabıma aktarılırken bankamatik bozuldu müşteri hizmetlerini aradım kartınızı vericek atmnin yanından ayrılmayın dedi kartımı iade etti ama paramı vermedi müşteri hizmetlerini geri aradım kartımı verdi paramı vermedi diye paranızı vermez zaten dedi bankamatik sayılıp fazla para hesaba yatırılmak üzere inceleme başlatıldı. İnceleme sonucu 17 nisan 2020 tarihinde sonuçlandı fazla para çıkmadı diye bende tekrar incelenmesini talep ettim. İkinci incelemede 30 nisan 2020 tarihinde sonuçlandı gene bana aynı sonuç olumsuz dendi. Şubelere gidip başvurduğumda bizimle alakalı değil telefon bankacılığıyla halletmemiz gerekir deniyor ama bana hiç bir şekilde bilgi verilmiyor ve tarih bugün olmuş benim param yok kredi kartım borcum hala gözüküyor ve faiz işleniyor müşteri hizmetleri işlenmez dediği halde İşliyor ama beni param hala ortada yok gereken neyse yapılan biran önce yapılsın.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Garanti Taksidimi 1 Ay Erken Kesti...

Mesut BEY       16 NİSAN 2020  

 

Merhaba benim bonus flexi kredi kartım mevcut ihtiyaçtan dolayı ben 09.04.2020 tarihinde 2750 tl taksitli para çektim ve ben çektiğim parayı daha 6 saat kullanmadan bana 09.04.2020.tarihine bir aylık ekstre borç tutarı kesmişler benim bu duruma itirazı var benim 09.04.2020 çektiğim taksit kredinin ilk taksitini aynı güne kesemezler böyle bir hakları yok böyle bir kredi kuralı yok bu kazıkçılıktır dolandırıcılıktır lütfen borç durumum düzeltilsin. Borcumun ilk taksitimin 09.05.2020 tarihinde kesilmesini arz ediyorum. bu sorunuma bir çözüm bulunmasını arz ve talep ediyorum konu düzeltilir meşe gerekli mercilere başvuruda bulunacağım ve bütün hukuki haklarımı kullanacağım bilginize konun tarafıma bildirilmesini ve gereğinin yapılmasını arz ederim saygılarımla.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır.