Halkbank Şikayetleri

Halkbank Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 20

Cevap Sayısı   : 00

Halkbank Paramı Almak İstiyorum...

Mehmet BEY     8 EKİM 2020

çeyiz hesabı , bundan 38 ay önce kızım adına halk bankası salihli şubesinde çeyiz hesabı açtırdım. 36 ay hiç aksatmadan ödeme yaptım. 13 eylülde resmi nikah yaptık. 11 ekimde nasip olursa düğün yapacam. ben bu parayı adı üstünde çeyiz için açtım. bu yatırdığım parayı hala alamadı. düğünden sonra almamın bir manası yok. lütfen, ben madur olmak için bu parayı yatırmadım. bir an önce bu paranın yatırılmasını istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Paramı Almak İstiyorum...

Mehmet BEY     8 EKİM 2020

çeyiz hesabı , bundan 38 ay önce kızım adına halk bankası salihli şubesinde çeyiz hesabı açtırdım. 36 ay hiç aksatmadan ödeme yaptım. 13 eylülde resmi nikah yaptık. 11 ekimde nasip olursa düğün yapacam. ben bu parayı adı üstünde çeyiz için açtım. bu yatırdığım parayı hala alamadı. düğünden sonra almamın bir manası yok. lütfen, ben madur olmak için bu parayı yatırmadım. bir an önce bu paranın yatırılmasını istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank  Destek Kredisinin Heray Üstüne Faiz İşleniyor...

Bora BEY  6 EKİM 2020

Halkbank esnaf kredisi Sözde esnafa Nefes aldırma kredisi adı altında bir kredi düzenlemiş ve bundan faydalanmak için başvuru yaptık kredimizi çektik altı ay ertelemeli olarak bize bir ödeme planı verildi buna binayen ilk taksitinin günü gelmişti ödemek için bankaya gittiğimde her ay faiz oranı değişeceğini ve 4188+250 lira faiz Ve 500 küsür tl de yine ne faizi olduğu belirsiz Bir faiz ödemesi istediler benden ben de bunun bana bankada bilgi verilmediğini ve böyle bir ödeme planı olacağını herhangi bir mesaj yolu ya da mail yoluyla gelmediğini çalışana söyledim ve onlar ısrarla siz imzalamışsınız bunuda bilmeniz lazım dediler zaten Pandemi döneminde bankaya tek tek insan alımı yaptılar ve imzalayacağımız şeyleri Okumamıza fırsat bile vermediler banka yetkilileri biz bugün sizi aradık bugün yapılmazsa zaten beklersiniz 1/2 ay Sizi kandıracak değiliz kredi için başvuru yapmışsınız biz de prosedürü yapıyoruz diye psikolojik bir baskıyla imzalattılar okumamıza fırsat vermeden bu konu hakkında şikayetim var

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Müşteri Hizmetlerine Bağlanamıyorum...

Hatice HANIM 1 EYLÜL 2020

Halkbank müşteri hizmetleri Kaç dk müşteri temsilsine bağlanmak için uğraş sonra telefon yüzüne kapansın.ayrıca pandemi döneminde maaşın karşıladığı halde 500 tllik kart limit artışı için şubeye yönlendir.nasıl bir saçmalık şubeye gidemiyoruz ve o paraya simdi ihtiyacım var.o ilgili banka tebrikler.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Pandemi Döneminde Kredimi Yapılandırmadı...

Fatma HANIM     15 TEMMUZ 2020

HALKBANK bu pandemi dönemi kredimi yapılandırmadı. Faizler düştü. Ne kredi erteleme ne yapılandırma yapıyorlar! Kardeşlerim issiz kaldı, aileme destek olduğum icin ödeme yapamıyorum. HALKBANK tan uzak durun.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Çalışanının Hatasının Bedelini Neden Ben Ödüyorum...

Dilek HANIM     11 TEMMUZ 2020

Bankanın maaş müşterisiyim. Eft ücreti ödemeden istediğimiz bankaya para yollayabiliyoruz. Ama maalesef çektiğim ev kredisi garanti bankasına yollanırken eft ücreti alındı. Alıcının soy adı banka tarafından yanlış girildi ve para hesabıma geri geldi. Para tekrar eft yapıldığında bir kez daha eft ücreti alındı. Evin parasının peşinatını ben internet bankacılığından eft yaparken ücret alınmıyor da banka eft yaparken neden ücret alıyor. Üstüne üstlük banka çalışanının hatasının bedeli ikinci defa eft ücreti alınarak neden bana ödetiliyor?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Sigorta Ve Konut Sigortası Yaptı Otomatik Çekim Olmadığını Başıma Bir Olay Gelince Anladım...

Ahmet BEY     1 TEMMUZ 2020

2015 yılında Halkbank'tan 69000 TL konut kredisi ektim konut kredisinde zorunlu deprem sigortası ve konut sigortası yapıldı her yıl hesabımdan otomatik olarak sigorta bedeli çekiliyor ve poliçem yenileniyordu en son sigorta yenileme tarihi olan başlangıcı 27.06.2019 bitiş tarihi olan 27.06.2020 olaraktı 15.05.2020 tarihinde bireysel temel ihtiyaç destek kredısı, ne başvuru yapmıştım 18.05.2020 tarihinde 7500 TL olarak onaylandı paranın bir kısmını kullandım hesapta konut kredisi ve bir sonraki ayın 27 sinde bitecek olan sigorta için bırakmıştım kraldım ödendi kalan miktar DASK ve sigorta bedelinden fazla para kaldı 27.06.2020 tarihinde hesabımı kontrol ettim para çekilmediğini gördüm hafta sonu olduğu için şubeyi arayamadım 28.08.2020 tarihinde saat 07.00 gibi bir zamanda hesabıma tekrardan girdim para yine çekilmediğini gördüm ardından Halkbank, a mail attım çünkü bulunduğum bölge 1. Derce deprem bölgesi olduğu için ve binamız 14 kat olduğundan dolayı bu konuya çok hassas davranıyorum zaten internet bankacılığa giriş hesaplardaki paraların hepsi ve yazışmam kayıtlıdır saat 08.00 gibi çocuğumun YKS sınavının 2. Günü olan pazar günü çığlık atarak uyandı odasına koştuğumuzda bilgisayarı ve yazıcıdan dumanlar çıkıyordu hemen fişleri pirizden çekene kadar evin her tarafından koku ve dumanlar yükseldi sırasıyla bilgisayar, yazıcı, çamaşır makinam, kombi, ve prizde olan birkaç şarj cihazları kullanılamaz hale geldi anlayacağınız elektrikten dolayı hepsi yandı hemen halk sigortayı aradım t. C. Nize ait poliçenin bulunmadığını söyledi bende otomatik çekilmiş olması gerektiğini söyledim o zaman bankanızı arayın sırasıyla bir banka bir sigortayı aradım beni hem sınav günü ve pandemiden dolayı yasakların olduğu bir günde mağdur ettiler elektrik arıyorum yasaktan dolayı gelmek istemediler sigortayı tekrar aradım ücretli servis yönlendireceklerini söylediler ben niye o zaman evi her yıl sigorta yaptırıyorum hani hesapta para olmazsa hadi hafta içi olsa sigortayı ben yenilemediysem hadi sabah 7 de mail atarak sigorta bedelinin alınmadığını söylemezsem tamam benim suçum ve benim hatam deyip kendi günahımı çekerim ama benlik bir durum olmadığı halde bir günlük hafta sonu opsiyon bile tanınmadan hasarım ortalama 15000 TL'ye yakınken mağdur ediliyorum 29.06.2020 de pazartesi günü şubeye gittim durumu izah ettim ama bir türlü sonuç alamadım banka görevlisi sigortaya ve genel merkeze mail attığını söyledi bu yine aynı evimdeki elk. Ariza devam ediyor anlayacağınız son 3 gün.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Yetkililerden Doğru Dürüst Cevap Alamıyoruz...

Volkan BEY     17 HAZİRAN 2020

Geçen hafta çarşamba günü Halkbank şubesinden konut kredisi kullanıldı. Tapudan mesaj gelecek deniliyor ama mesaj gelmiyor. Halkbank yetkililerinden doğru dürüst cevap alamıyoruz. Mağdur durumdayız. Maddi ve manevi kaybımızı kim karşılayacak. Sadece mağdur olan ben değilim yüzlerce konut alıcısı aynı durumda bu konuda acil yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Can Suyu Kredi Başvuruma Olumlu Olumsuz Dönüt Olmuyor...

Mehmet BEY     11 HAZİRAN 2020

Halk Bankası işletme can suyu kredisi için bir aydan fazladır başvuruda bulundum ama olumlu ya da olumsuz yönde hiç bir şekilde dönüş olmadı. Her gün medyada esnafa şöyle destek verdik böyle destek verdik deniyor biz ise cevap bile alamıyoruz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank ATM Paramı Yuttu Hala Paramı Geri Yatırmadılar...

Görbil BEY     9 HAZİRAN 2020

Halk bankası geçen ayın 6 sında Keçiören Tepebaşı HalkBankası ATM sinden kartsız telefon faturamı yatırmak istedim. Atm paramı yuttu. Müşteri hizmetlerini tam yarımşar dakika aradım durumu anlattım. İşlem yapıldığını söylediler. Bugün tam bir ay oldu. Ne dönüş yaptılar ne de müşteri hizmetlerine bağlanabildim geçen hafta tam 45 dakika müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalıştım gereğini yapacaklarını söylediler ama ilgilenen olmadı. Mağduruyetim giderilmesi bir aydır Halkbankasına harcadığım telefon parası alacağım parayı geçti. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Tam tersi olsa faiz üstüne faiz konur bir an önce paramın yatmasını talep ediyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Destek Kredisi Başvurum 40 Gündür Değerlendirmede...

Hakan BEY     4 HAZİRAN 2020

Pandemi nedeniyle devletimizin açıkladığı10 bin tl destek kredisine başvurdum. Yaklaşık 35-40 gündür değerlendirmede. Yasal olarak bankalarda bir engelim yok. Kullanmış olduğum bir kredi kartı var ve ödemelerinde sorun yok. Aynı işyerinde çalıştığım maaşında 2 haciz olan arkadaşım bile bu krediden faydalandı ve ben olumlu ya da olumsuz bir dönüş alamadım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Müşteri Temsilcilerine Bağlanamıyorum...

Filiz HANIM     3 HAZİRAN 2020

Halk bankasının müşteri temsilcisine bağlanamıyorum. 30 dakika telefon açık duruyor yok. Bizim temsilcimiz emekçi olmalı değil mi?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Kuryede Diye Oyalanan Kartımın Nerede Olduğu Tam Bir Muamma...

Emrecan BEY      30 MAYIS 2020

29.04.2020 tarihinde kullanmış olduğum 25.000 tl esnaf kredisinin yanında olan 25.000 tl kredi kartı 30.05.2020 olmasına rağmen daha elime ulaşmadı.1 aydır kredi kartımı bekliyorum şube en geç 1 hafta içinde kartınız gelir sözünden dolayı bu karta güvenerek çalışmış olduğum insanlara tarih verdim ve şu geldiğim pozisyonu tahmin edebiliyorsunuzdur. Müşteri hizmetlerini aradığımda devamlı kartınız kuryede lafındanda gayet sıkıldım ve kurye bilgilerini öğrenip takibini kendim sağlamak istediğimde ise sistemimizde görüntüleyemiyoruz cevabını aldım yani adıma tanımlanmış olan ve kuryede diye oyalanan kartım tam bir muamma.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Müşteri Temsilcilerine Saatlerdir Ulaşamıyorum...

Meliha HANIM      29 MAYIS 2020

Ertelettiğim krediyi iptal ettirmek istiyorum. Fakat müşteri temsilcisine ulaşamıyorum saatlerce bekletiliyorum. Bu nasıl bir banka böyle.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank İhtiyaç Durumumda Kobi Destek Kredisi Vermiyor...

Dursun BEY       29 MAYIS 2020  

59 yaşındayım. Bu yaşımda Allahım bir ev almak nasip etti. 27.05.2020 tarihinde müteahide ödemek üzere vermiş oldum eve karşılık olan 35 bin liralık borcumu KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA alınan karantina uygulamaları sebebi ile eşim adına olan Arzuhalcilik ve tapu trafik danışmanlığı olarak yürütmekte oldum işimi yapamadığımdan borcumu ödeyemeyeceğimi anlamam üzerine : Maaş aldığım kamu bankası Halk Bank Polatlı şubesine bu borcu ödemek için yeterli kredi başvurusu yaptım . Ocak ayında kanunu takibimi temizlediğim üzerinden yeterli zaman geçmediği belirtilmek sureti ile talep ettiğim kredi tarafıma ödenmemiş maaşımı nakil talebimde kabul edilmemiş bulunmaktadır. Sayın bakanım hazine ve maliye bakanlığının tüm yurttaşa ve kobilere destek olacağı televizyonlarda belirtildiğinden : Bu kere Hazine ve maliye bakanlığının whatsap mesaj hattına 27.05.2020 tarihinde mesaj atarak durumu bildirdim. Banka arayarak yine aynı nedenle kredi verilmeyeceğini belirtti.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Kredi Başvuruma Cevap Vermiyor...

Sebahattin BEY       20 MAYIS 2020  

2 ay önce koronadan dolayı esnaf destek kredisi için başvurdum. Fakat halen kredi alabilmiş değilim. Cevap bile vermiyorlar. Şikayetçiyim. İşlerine gelen esnafa sadece kredi veriyorlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Destek Kredisi Başvuruma Dönüt Yapmıyor Zor Durumdayım...

İsmail BEY       18 MAYIS 2020  

Mağdurum Halkbank Ziraat bankası Vakıfbank hepsine baş vurdum hiç biride bana dünüş herhangi bir şeyde yazmadılar benim bu devleten başka bi devletim yok kiradayım iki aydır çalışmıyorum 4 çocuğumla zor durumdayız devletimizin destek amaçlı bankalara verdiği talepti biz borç istemiyoruz en azında kira borçlarımı kapatırdım taksitlerimi ödeme şartıyla gereğini yapılmasını arz ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Kredi Denetleme Aşamasından Çıkmıyor...

Hüseyin BEY       18 MAYIS 2020  

Ziraat bankası...vakıf bank...halk bank...bu bankalardan 36 gündür temel ihtiyaç destek kredisinden mesaj gelmedi denetleme aşamasında deniliyor bir sonuç istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Kredi Kartım Halen Gönderilmedi...

Emine HANIM       17 MAYIS 2020  

Halkbank sincan merkez şube 10 04 2020 tarihinde esnaf kredimi kullandım paraf kartımın adrese geleceği söylendi 37 gün geçmesine rağmen kredi kartım gelmedi şubeme bilgi almak için gittiğimde bizim yapacağımız hiç bir şey yok bekleyeceksiniz deyip başlarından savdılar kartımın akıbeti nedir hiç bir yerden öğrenemedim saygılarımla.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Hesap Açamıyoruz Diyip Müşterileri Kovuyorlar...

Musa BEY       14 MAYIS 2020  

Halkbank merhabalar ben mardin Kızıltepe şubesinde hesap acmak istedim üstelik maaş müşterisi olduğuma rağmen ilgilenen kimse olmadı hesap açamıyoruz deyip müşterileri başlarında kovuyorlar gerekenin yapılmasını arz ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Kredimi Bekletiyor...

Mustafa BEY       11 MAYIS 2020  

Halk bankası bireysel kredisi hala degerlendirmede 20günü geçti bir bilgi verilmiyor cevaplarınızı ve ilginizi bekliyor ve rica ediyorum çok ihtiyacım var lütfen.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Halkbank Kredimi Değerlendirmeden Çıkarmadı...

Yasin BEY       7 MAYIS 2020  

 

Halk bankası 1 aydır temel ihtiyaç kredim değerlendirmede gözüküyor benden sonra başvuranların hepsi onaylandı arıyorum müşteri temsilcisi direk kapanıyor artık rica ediyorum onaylansın kredim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK