İkea Şikayetleri

İkea Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 07

Cevap Sayısı   : 00

İkea Ürünün Parçaları Eksik..

Ali  BEY      17  EYLÜL 2020  

İKEA Dün bir masa sandalye takımı aldım, paketi açtığımda montaj vidalarından ikisi eksik çıktı. Birçok kez aramamıza rağmen biz hatalıymışız gibi gelip mağazadan alabilirsiniz dendi. Bulunduğum yer mağazaya 20 km mesafede. En azından eksik vidaları gönderip hatalarını telafi ederler diye bekliyordum. Sadece hüsran.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

İkea Ürünüm Yanlış Geldi Değişim Yapılmadı...

Yiğit BEY       19 TEMMUZ 2020  

1,5 ay önce beyaz olarak online sipariş verdiğimizin yatak (döşek) bir parçası gri gelmesi ve değişimin yapılmaması.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

İkea Madem Stokta Ürün Yoktu Neden Stok Güncellemesi Yapılmadı...

Meltem HANIM       16 TEMMUZ 2020  

Merhaba 1 hafta oncesinde Ümraniye ikea mağazasında bulamadığım ürün için personel mağaza stok kontolu yapıp gitmemiz gerektiğiniz ilettti Ikea kartal mağaza stoğunu sorgulayıp Üsküdar'dan kartala gittim ve gittiğimde ürünün stokda olmadıgı söylediler bu nasıl bir tutarsızlıktır madem ürün yoktu neden stok güncellemesi yapılmadı Böyle saçmalık olamaz insanların vaktini Çalmayın Lütfen Kurumsal bir şirkete yakışmadı !!

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

İkea İade Tutarını Ve Faturayı Gönderme Taraftarı Değil...

Yasemin HANIM       2 TEMMUZ 2020  

KEA’da 10.06.2020 tarihinde internet üzerinden dolap sistemleri aldım. Toplam 843 TL nakliye masrafı ödedim. 15.06.2020 tarihinde ürünlerim teslim edildi. 23.06. Tarihinde dolapların montajı için ekip geldi. Montaj sırasında bir dolap kapağı hasarlı, bir çekmecenin de aksesuarları eksik çıktı. Elemanlar rapor tuttu. Normalde tüm diğer saygın kuruluşlarda olduğu gibi ürünün değiştirilmesi ve montajını yapmasını beklersiniz değil mi? Hayır hiçte öyle olmadı. IKEA öncelikle mal için iade faturası kesmemiz gerektiği konusunda diretti. Bu iade değil değişim dedik ama anlatamadık. Zira kötü bir stok sistemi kurmuşlar, iade diye tutturdular. Uğraşmamak için peki dedik. Bize iade tutarını ve iade fatura adresini gönderin dedik, yok onu da yapmıyorlar. Her gün IKEA müşteri hizmetlerini arayıp 1 saate aşkın “IKEA evinizin her şeyi” melodisini dinleyip sonuç alamıyoruz. Biz sizi arayacağız ama arayan filan yok. Çok yoğunuz (az eleman çalıştırdıklarından kaynaklı herhalde) web üzerinden şikayetinizi iletebilirsiniz talimatlarını da dinledik (eksik hasarlı ürün tesliminden suç sanki müşteride ) ona da cevap yok. Müşteriyi bu derece yoran ve tüm yükü müşteriye yükleyen firma örneği hele bu çağda bulunmaz herhalde. Zaten internet benzeri şikayetlerle dolu, ders almıyorlar anlaşılan.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

İkea Şikayetimi Belirtmeme Rağmen Herhangi Bir Yetkili Dönüş Yapmıyor...

Arzu HANIM       16 HAZİRAN 2020  

8 Mayıs 2020 tarihinde İkea online siteniz üzerinden 13 parçadan oluşan 2838.93 tl değerinde ürün satın aldım. Horoj lojistik aracılığı ile gönderim yapılacağı bildirildi. Müşteri sipariş no: 210805202155205 horoz lojistik takip no: 77868245984384  gönderimle ilgili şikayetim ikea müşteri hizmetlerini arayarak da bilgi verdim. Horoz lojistik müşteri hizmetlerini birçok kez arayıp gönderimin gecikmesiyle ilgili şikayetimi belirtmiş olmama rağmen herhangi bir yetkili geri dönüş yapıp bilgi vermediği gibi 15 haziran 2020 tarihine kadar gönderimi de yapılmamıştır.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

İkea Verdiğimiz Siparişlerle Bizi Mağdur Etti...

Nevzat BEY       11 HAZİRAN 2020  

 İkea'dan koltuk, yazı tahtası ve tebeşir seti satın aldık. 8 Mayıs 2020 verdiğimiz sipariş 27 Mayıs 2020’de Konya’ya ulaştı. Kargo şirketi ürünleri teslim etmedi, büyük çabalarla ulaştığımızda kargonun eksik olduğu ifade edildi. Mevcutları teslim edin bari dedik, 8 Haziran’da teslim ettiler. Koltuğun minderi ve tebeşir seti eksik ama şirket 16 gündür bir karar vermiş değil. Üstelik yazı tahtası delik çıktığı halde hiç bir girişimde bulunmaya niyetim yok çünkü İkea’nın müşteri hizmetlerine ulaşılmıyor, emaillerinize cevap verilmiyor. Eksik kargoda hiç hatası olmayan taraf olmamıza rağmen mağdur olan da biz olduk.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

İkea Ürünlerimiz 1 Aydır Elimize Ulaşmadı...

Semra HANIM      31 MAYIS 2020  

 

03.05.2020 de bebek odası için aldığım mobilyalar horoz lojistik ile kargolandı. Ama neredeyse bir ay geçti hala ürünler elime ulaşmadı .İkea horoz lojistiğe mail atacağız deyip başından savıyor horoz lojistik desen açmıyor telefonları. Bebek doğacak ama ortada ne siparişlerimiz var ne de muhattap. Mağduriyetimizin en kısa zamanda giderilmesini istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK