Teknosa Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 21

Cevap Sayısı   : 00

Teknosanın İade Talebim Reddedildi...

Esin HANIM   7 EKİM 2020  

16.08.2020 tarihinde PREO MY SOUND MS14 kulakiçi kablosuz spor kulaklık aldım. Ürünü kapalı kutuda açmadan kontrol etmeden almak zorundaydım. Ürünün tuşları dokunmatik olduğu için çok zorlandım. Her temasda kendi kendine ses yada video değiştiriyordu. Kulağa takılmak için yapılmış olan kanca şeklindeki malzeme bir kadın olarak kulağıma büyük geldiğinden kulaklıklar kulağıma oturmadı. 22.08.2020 tarihinde ürünü iade etmek istedim, servise göndermek durumundayız iade alamıyoruz dendi (açılmamış ürün iade alınıyormuş!) 5.09.2020 de ürünü alabileceğime dair sms geldi. Ürün servis raporunda "cihaz çalışmaktadır" yazılarak bana geri verilmişti. Telefonla servis memnuniyeti için arayanlarada durumu izah ettim. Tekrar denemek istedim ama kullanımından HİÇ MEMNUN KALMADIĞIM ürünü tekrar iade etmek istediğimi belirterek mağazaya teslim ettim 11.09.2020 de. Ürünü 26.09.2020 de gelen sms e istinaden almaya gittiğimde servis "ürün iadeye uygun değildir" diyerek ürünü bana tekrar geri verdi. Benim anladığım, ÜRÜNÜ DENEMEDEN ALMAK ZORUNDAYIZ, ÜRÜNÜ AÇIP KONTROL EDEMEYİZ, PAKETTEN NE ÇIKARSA DA MEMNUN OLALIM OLMAYALIM KULLANMAK ZORUNDAYIZ!!! Şahsen benim çöpe atmak istediğim bir param yok. O yüzden almak isteyen diğer kişilere örnek olması açısından buraya yazmak istedim. KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM!! 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosanın Çalışanı Tarafından Nasıl Aranabiliyorum...

Mustafa BEY     29 EYLÜL 2020  

Teknosa Kartal istanbul marina 23.09.2020 tarihinde kartal istanbul marina 9399065 iade nolu ürünün para iadesi hala yapılmadı NEDEN...(bankayla görüştüm iade yok Kartal istanbul marina da çalışan Mesut isimli şahıs benim telefon numaramı nasıl buluyor ve beni arayarak nasıl tehdit ve hakaret edebiliyor.siz mağazalarınızda külhanbeyi mi çalıştırıyorsunuz..

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosadan Ürün Eksik Geldi...

Selma HANIM     24 EYLÜL 2020  

Teknosa 10.08.2020 de almış olduğum Kenwood mutfak setinin kıyma aparatI eksik geldi gönderilecek dediler 13 gündür bekliyorum defalarca aramama rağmen dönüş sağlanmadı. iade için aradim .talebiniz alındı biz size dönüş yapacağız dediler yine arayan soran yok.ucuz da bir alet değil.3000tl para verdik yardımcı olursanız sevinirim .

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosadan Müşteri Hizmetleri Sorunla İlgilenmiyor...

Kiraz HANIM     24 EYLÜL 2020  

Teknosanın internet sitesinden aldım ve bin pişman oldum. Ocak 2019 a kadar geçerli Süresi geçmiş bir ürün gönderdikleri için kullanamadım.çağrı merkezini defalarca aramama rağmen bana en kısa sürede dönüş yapacaklarını söyleyip dönüş yapmadılar.Mağazaları biz ürünü kabul edemeyiz deyip geri çevirdi. çağrı merkezini arayıp artık ürünü iade etmek istediğimi söyleyince kabul edemeyeceklerini söylediler ve hala bana dönmelerini bekliyorum!!! 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosadan Şikayetçiyim...

Büşra HANIM     24 TEMMUZ 2020  

3 ay önce Yalova Özdilek şubesinden telefon aldık. 2 ay kullanım sonucunda telefon kendi kendine açılıp kapanmaya başladı ve sonra hiç açılmadı. Bunun üzerine telefonu garantiye yolladık ancak servisten ve Apple onarım merkezinden gelen yetkisiz müdehale kararı ile cihazın onarımı yapılmadı.cihazda yetkisiz müdehale söz konusu değildir cihaz tedarikçisinden ve teknosadan şikayetçiyim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Markasına Yakışmayan Hareketlerde Bulunuyor...

Cengiz BEY      23 TEMMUZ 2020  

TEKNOSA Kocaeli Gölcük şubesinden 30.kasım 2019 da 1 adet Samsung Tab A model Tablet aldım. Alırken ekstra olarak. 219 tl ödeyerek kasko yaptırabileceğimi Bütün sorunların ve Arıza durumunda ilgileneceklerini satış elemanları Beyan ettiler. Tabletimizin 8 ay sonra ekranında çatlak oluştu. Aldığım şubeye gittiğimde Bana telefon numarasını verip benim kendim göndermem gerektiğini ve başvuru yapmam gerektiğini söylediler. Sigorta yaptırırken söylenen ile karşılaştığım Durum çok can sıkıcı ve yıpratıcı. Teknosadan satış yapılırken yapılan beyanlar doğru olmadığı gibi verdikleri sözü tutmadılar. Mağdur oldum. Hem 219 tl para ödemişiz hemde biz ilgilenmiyoruz demeleri can sıkıcı ve Teknosaya yakışmayan bir hareket.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa'ya Sizde Paranızı Kaptırmayın...

Erdem BEY      23 TEMMUZ 2020  

Teknosa internet sitesi üzerinden cep telefonu satın almak için tüm işlemleri yaptım. Kredi kartı ile ödemeyi gerçekleştirdim. Ancak Teknosada sipariş oluşmadı ve ürün hala sepetimde görünüyor. Ödeme ise kredi kartımdan çekilmiş ama Teknosa kayıtlarında böyle bir işlem yok diyorlar. Hiç bir muhattap bulamıyorum. Kimse ilgilenmiyor. Şikayet edecek hiçbir merci ya da bölüm yok. Aman paranızı sizde kaptırmayın TEKNOSA'ya.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Siparişim Kabul Edilmedi Ücreti Kartımdan Çekildi...

Ayşe HANIM      23 TEMMUZ 2020  

2 gün önce teknosa şubelerinden birine giderek bir cep telefonu almayı denedim istediğim cep telefonunun hiçbir şubede kalmadığını öğrenince online olarak almak istedim bunun üzerine teknosa web sitesine girdim gerekli tüm işlemleri yaparak son adımda alışverişimi tamamlamak istedim. Ancak web sitesinde bir ariza olduğu yazısı çıktı ekrana daha sonra teknosa web sitesini tekrar açtığımda siparişinin oluşmadığını gördüm ancak siparişin bedeli olan miktar kredi kartımdan çekilmişti. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım 2 günlük konuşmanın ardından siparişin takılı kaldığını ve ücret iadesinin yapılacağını öğrendim ancak iadeni ne zaman yapılacağını söyleyemiyormuş. Pandemi döneminde eğer yönetmiyorsanız bırakın online alışverişi başka markalar yapsın siparişin takılı kalması ne kadar ilkel bir durum kaldı ki insanlara ücret iadelerini 24 saat içinde yapamıyorsanız ciddi sorununuz var demektir sayın TEKNOSA, sizin ücreti iade etmeniz gerekli ki bizde iade edilen o ücret ile başka bir markadan alışverişimize devam edelim. Yaşadığım bu tecrübe ile TEKNOSA markası benim için hem online mağazacılık hemde normal mağazacılıkta bitmiştir.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Mağdur Etti...

Oya HANIM      20 TEMMUZ 2020  

Teknosa Fethiye mağazanızda yaka isimliğinde H.H. Yazan personeliniz silah zoruyla çalıştırılıyor sanırım. Teknoloji bilgimiz olmadığı için telefon konusunda yardımcı olmasını istedik. Ne gb tan ne de ram vs den anlamıyorum. İng bank aracılığıyla daha önce de 2 telefon aldık teknosadan. Şimdi 1 tane daha almak istiyoruz dedik. O eski şartlar yok kusura bakmayın diyerek bizi tersledi. Telefonumuzu almadan çıktık. Şikayetimi yazıp tekrar mağazaya döneceğiz ve kendisine de şikayet ettiğimizi söyleyeceğiz. Yetkili kimse lütfen gereğini yapsın. Bizi kovmaktan beter eden bu adam peşin satış yapabileceği müşteriler ile ilgilenmek için sadece orada bulunuyorsa.,insanlara farklı teklifler sunmayın.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Telefonumun Kasasının Kırılması Sonucu Mağdur Bırakıldım...

İsmail BEY      15 TEMMUZ 2020  

 

Teknosaya servis için verdiğim samsung s8 plus telefonun kasası kırık geldi. Darıcada tüketici heyetinde pandamiden dolayı olumsuz geldi üst mahkemeye başvuru yapmam gerektiğini söylediler samsung servisi kırmadığını cihazı sağlam gönderdiklerini söylediler Kocaeli gebze centerda bulunan Teknosayı bir üst mahkemeye veremedim pandemiden dolayı yapılan haksızlığa telefonumun kasasının kırılması sonucu mağdur bıraktılar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Telefonum Garantiden Geldiği Gün Bozuldu...

Sibel HANIM      13 TEMMUZ 2020  

 

Telefonumu garantiye yolladım ekran değişimi için sağ olsunlar yapmışlar. Ama sağlam telefonu bozup göndermişler. telefonum garantiden geldiği gün şarj almadı. Şarj aleti de sıkıntı vardır diyerek gidip orijinal şarj aleti aldım ama yine aynı sorun telefon şarj alıyor gibi gözüküyor ama şarj almıyor. Allah sizin gibi şirketin belasını versin.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa İle İletişime Geçtim Halen Dönüş Yapmadılar...

Pelin HANIM      6 TEMMUZ 2020  

 

2241666583 nosuyla oluşturulan siparişim bugün 8.gün olmasına rağmen kargoya verilmedi. Ürünü sipariş. numarasıyla arattığımda böyle bir ürün bulunmadı bilgisi bana iletiliyor. Firmayla yazılı olarak iletişime geçmeme rağmen halen bana ne geri dönüş sağlandı ne ürünüm kargoya verildi. Hiçbir seklde bilgi alamıyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Kurumsal Bir Firmadır Diyerek Telefon Aldım...

İlker BEY      29 HAZİRAN 2020  

 

14.02.2018 Tarihinde emsallerinden/piyasadakilerden yaklaşık % 20 daha pahalı olmasına rağmen kurumsal firmadır !! diyerek TEKONOSA'dan Iphone X aldım.Bu arada da kazaen zarara uğrama halinde fatura tarihinden itibaren Ek Garanti hizmeti sonuna kadar teminat vermektedir denildiği için 915-TL.'sına ek garanti hizmeti satın aldım internet sitesine de baktım aynen hala aynısı yazıyor ama ne hikmetse yere düşüp ekranı kırılan telefonuma Çorlu TEKNOSA personeli ilk defa telefon görmüş gibi bakıp ekran kırılması garanti kapsamı dışındadır ve ooo sevgililer gününde almışsınız keh keh keh ifadesi hariç bir açıklama yapmamıştır.Ne demek kardeşim satarken bu şekilde dememiştiniz veryansınıma da göz temasından kaçarak ve hiç duymamış gibi yaparak karşılık vermişlerdir.Kurumsallık falan hikaye sayın sahipsiz tüketici arkadaşlarım bunların garanti vs. sözüne de kanmayın hem alırken daha fazla para vermeyin hemde ilave sigorta vs. sakın ha sakın yaptırmayın haa yaparsanız da benim gibi sinirlerinizi bozup kendinizi kullanılmış ve kandırılmış hissedip oturduğunuzda hiç şaşırmayın.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Bahaneler Üreterek Sorunlarımız İle İlgilenmemeleri Saçma...

Zühal HANIM      25 HAZİRAN 2020  

 

Teknosadan lenovo marka tablet aldım 10 ay evvel şarj almıyor arızalandı 2 hafta önce gittim içeride personel vardı kapı açılmıyor bahanesiyle almadı mağazaya ve bugünde yazıcı bozuk bahanesiyle ürünü birkaç hafta sonra getirmemizi söyledi teknosanın böyle bahaneler yapması hem ayıp hem saçma yakışmadı

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Ürünle İlgili Sorunuma Çözüm Bulamıyor...

Bülent BEY      10 HAZİRAN 2020  

 

Teknosa firmasından aldığım ürün 30/05/2020 tarihinde tarafıma ulaştı. Fakat birkaç gün sonra arızalandı. Teknosayı aradım beni tplink firmasına yönlendirdiler. Tplink firması kullanıcı hatası olmadığı için ve ellerinde aynı ürün olduğundan değişim raporu eşliğinde sıfır jelatini açılmamış bir şekilde aynı üründen gönderdi. Tplink firması aynı üründen yoksa iade raporu düzenleyebildiklerini söyledi ve açılmamış bu ürünü teknosaya iade edebileceğimi söyledi. Ancak Teknosa iade raporu olmadan ürünü iade edemeyeceğimi söylüyor.Y ani ne yapmam lazım teslim tarihinden itibaren 14 gün geçmedi ama rapor getir diyor Teknosa, tplink vermiyor yani elimde açılmamış kutusunda bir ürün var ve iade edemiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Almadığım Hizmetin Ödediğim Bedelinin İadesini İstiyorum...

Bahar HANIM      5 HAZİRAN 2020  

 

11.05.2020'de bir ürün sipariş ettim. Ertesi gün ürünü almaktan vazgeçip çağrı merkezini aradım. Ürün paketlenme aşamasında iptal edebilirsiniz dediler. İptal ettim. Bana mesaj da geldi iptal talebiniz alındı diye. 1 hafta sonra UPS ile 18.05.2020'de ürün geldi. Teslim almadan geri gönderdim. Aradım çıkış birimi hata yapmış iadeniz olur bize ürün geldiğinde dediler. Bugün 29.05.2020 tekrar aradım ürün gelmedi dediler. Ceva lojistik tarafından size yollanmış dediler. UPS'ye gittim. Ürün 27.05.2020'de Teknosa depoya a** Ö**'e teslim edilmiş dediler. Tekrar Teknosa'yı aradım. Hala iddia ediyorlar onlara UPS'nin verdiği 1Z1V31576805777161 takip numarasını verdim. Bu sefer a evet Ceva değilmiş UPS'ymiş dediler evet depomuza 27'sinde gelmiş, çıkış birimi bildirmemiş .14 iş günü içinde iadeniz olur dediler. Almadığım ürünün 1. Taksitini ödedim 2. Taksitini de ödeyeceğim bu durumda. Teknosa müşterisini mağdur ediyor. Gerçek olmayan beyanlarla oyalıyor. Teslim almadığım ürünün akıbetini öğrenmek bana düştü. Üstelik hala web sitelerinde ürün paketleniyor aşamasında şaka gibi. Kargo takip no...'yu bulmasam hala Ceva belki birgün teslim eder diye bekleyecektim. Daha sonraki hafta arayıp faturanın kurumsal olduğu için iade faturası istediler. Fatura junk maile düşmüş ve aradan bu kadar zaman geçtiği için silinmiş . Fatura hiç kullanılmadı. Eşimin muhasebecisine sordum o da kullanılmadığı için Teknosa muhasebecisi sistemden iptal edebilir dedi. Yaklaşık 1 ay oluyor sürekli beni oyalıyorsunuz. Almadığım hizmetin ödediğim bedelinin iadesini istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Siparişimin Durumunu Takip Etmiyor...

Bünyamin BEY      4 HAZİRAN 2020  

 

Teknosadan iki adet klima aldım. 21.05.2020 tarihinde 2250437393 sipariş no ile gönderildi. 28.05.2020 tarihinden beri 8 gündür Adana Horoz Kargoda bekliyor. Telefon açmıyorlar. Teknosa takip etmiyor. Paramın iadesini istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Reklamlarında Gördüğüm Telefon Stokta Var İken Alacağım Zaman Stok Mevcut Değil...

Ömer BEY      1 HAZİRAN 2020  

 

Teknosa reklamlarında gördüğüm 3.499 ₺ Apple 7 pluss marka cep telefonunu önce stok var yazıp sonrasında alınacağı zaman stok mevcut değil yazısını görmek bir garip değil mi? Beni 1 kere kandırdın bir daha ben senden alışveriş yapar mıyım veya tavsiye eder miyim?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Müşteriyi Yanıltıp Dolandırıyor...

Hilal HANIM       30 MAYIS 2020  

Yaklaşık 3 hafta önce siparişini verdiğim ürün (699TL fiyatı ile indirimdeydi) 15gün önce bana ulaştı. Paketi açtığımda kutunun daha önce açılmış olduğunu ve içerisinde seyahat çantasının olmadığını fark ettim. Ayrıca benim satın aldığım sırada açıklamada paket içeriğinde 4 adet başlık görünüyordu ama pakette tek başlık vardı.Gerekli aramaları yapıp müşteri temsilcisi ile kayıtları oluşturduk ve bekleme süreci başladı. Tabii ki bu sırada ürünü paketiyle muhafaza etmeye devam ettim ve kullanmadım. Benim ısrarlı aramaların ve sonuç ile ilgili bilgi taleplerim sonucu dün arayıp, firmadan (Oral B'den) eksik ürününüzü talep ettik dendi. Ancak başlıklarla ilgili yardımcı olamayacaklarını, internet sitelerinde yanlış bilgi girildiğini ve düzeltme yapacaklarını eklediler. Bu düpedüz müşteriyi yanıltmak, dolandırmak. Bu hatalı bilginin sonuçlarından kendileri mesul olmalılardı! Bugün de arayıp firma seyahat çantasını gönderemiyor, isterseniz iade ürünü edebilirsiniz diyerek, ürün ellerinde olmadığı için eksiksiz bir paket ile değişim yapamayacaklarını ilettiler. Şu an stokta görünen ancak fiyatı benim aldığım fiyattan 70 TL fazla olan üründen bahsediyorum! Teknosa gibi güvenilir alışveriş yapabileceğinizden emin olduğunuz bir firma yapıyor bunu. Böyle bir mağduriyet yaratmaya hakları yok! İlgili tüm mercilere şikayet edeceğim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Aynı Gün Kargo Yalanı...

Merve HANIM       11 MAYIS 2020  

 

Teknosa 3 gün önce 4000 tl lik acil ihtiyacımdan ötürü telefon aldım 1000 tl lik alımda aynı gün kargo seçeneğini görünce sevindim açıkçası o yüzden sizden aldım fakat 3 gün oldu Hala ürün hazırlanıyor diyor umarım söylenilen ve gördüğüm şikayetlerdeki durumu yaşamam ve hemen gelir.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Teknosa Ürün İademi Almak İstemiyor...

Habibe HANIM       8 MAYIS 2020  

 

Teknosa, İnternet üzerinden Teknosa online satış mağazasından. Almış olduğum arzum kahve makinası elime geçtiği gün denedim ürünle ilgili elektriksel yada Kargo kaynaklı sıkıntılar var mıdır diye. Ürün ü deneme amaçlı bir kere kullandım ürün kahveyi çok acı yapıyor ve kahve tanecikleri pişmemiş toplar halinde kalıyor. İade etmek istediğimi Teknosa müşteri hizmetlerine dile getirdim fakat paketi açılan ürünü iade almadıklarını, konuyla ilgili arzumla iletişime geçmemi istediler. Arzum müşteri hizmetlerini arayarak yetkili servise götürdüm cihazımı yetkili servis üründe sıkıntı olsada olmasa da 14 gün tüketici hakları gereği iade etmek istiyorsanız iade edebilirsiniz dedi fakat Teknosa iadeyi almadığını arzum tarafından ürün bozuk olduğu kanıtlanırsa iade alabileceklerini dile getirdiler. Yetkili servis ürünü 20 iş günü içinde geri dönüş yapacağını dile getirdi ben beklemek istemiyor ve konuyla ilgili teknosadan şikayetçiyim. Ürünü iade etmek istiyorum. Yardımcı olur musunuz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK