Vakıfbank Şikayetleri

Vakıfbank Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 25

Cevap Sayısı   : 00

Vakıfbank Mağdur Etti Beni...

Kübra HANIM      9 EKİM 2020 

Antalya/Alanya Gazipaşa Vakıf bank şubesinde sistem yok diye 2 saattir bekletiyorlar. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise ben şubenin sistemini göremiyorum ne zaman düzelir bilemiyorum diyorlar çözüm odaklı değiller. İnsanların işi gücü var bu mağduriyet artık giderilmeli yıl olmuş 2020 hala sistem yok diyorlar

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Atm'de Sorun Yaşıyoruz...

Kübra HANIM      10 EYLÜL 2020 

Vakıfbank atm sinden Halkbank hesabından para çektik parayı unuttuk fakat atm nin geri içine çekip çekmediğine dair bilgilendirmeyi 3 aydır bekliyoruz hala dönüş yapılmadı hem Halkbank hem de Vakıfbank tan şikayetçiyiz 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Aidat İadesini İstiyorum...

Nisanur HANIM      10 EYLÜL 2020 

VakıfBank kart aidatının iadesini istiyorum. 113TL yıllık aidatı 8 Mayıs 2020 yılı kredi kartımdan alınmıştır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47 ** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Mağdur Etti...

Süreyya HANIM       8 TEMMUZ 2020  

Merhaba, 30 Haziran tarihinde Vakıfbank soğanlık şubesinden başvurmuş olduğu konut kredisi onaylanmıştır. Evrak imzaladık. Hesaba 1100 TL expertiz ücreti yatırdık. Ancak ayın 9 u oldu expertiz kredilendirilecek eve gitmedi. Mevcut oturduğum ev kira ev sahibi çıkartmak üzere, satın alacağımız evin ise taliplisi çok ve müteahhit başkasına verebilir. 1-2 iş günü içinde expertiz gider. en fazla 3 gün içinde de rapor gelir 1 haftaya işlemler tamamlanır dediler. Ciddi anlamda mağdur olduk. Hem kiracı olduğumuz evden çıkartılmak üzereyiz hem de satın almak istediğimiz ev elden gidebilir. İşlemlerin çözümlenmesi için yardımınızı rica ediyoruz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Kredi Kartı Alırken Kart Aidatı Yok Denildi Şimdi Aidat Borcum Çıktı...

Nihal HANIM       29 HAZİRAN 2020  

Vakıfbanktan kredikartı alırken bana kart aidatı yok dendi şimdi ise bana aidat borcu mesajla yollandı 113 tl civarında yatırdığım paranın iadesini talep ediyorum.aksi takdirde hakkımı tüketici hakem heyetine başvuracağım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Karşılıksız Verilen Krediden Neden Faydalanamıyoruz...

Yunus BEY       27 HAZİRAN 2020  

Pandemi sürecinde başlatılan krediye başvurdum. Ama kredim ne onaylandı ne de bir geri dönüş yapıldı. Karşılıksız verilen krediden neden faydalanamıyoruz. Neyin incelenmesi yapılıyor. Hazine ve maliye bakanlığına da şikayet açıyorum. Bu yaptığınız kabul edilemez bir durum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Destek Kredisi Başvuru Sonucum Hala Açıklanmıyor...

Birdane HANIM       8 HAZİRAN 2020  

Bir ayı geçti kredi destek paketine başvurmuştu. Hala cevap alamadım. Daha önce de buradan şikayetimi yazmıştım. Bankamıza bildirildi diye cevap verildi ama hala inceleme aşamasında deniyor. İhtiyacımız var. Borçlar aldı başını gidiyor. Devletimiz bankalar aracılığıyla yardımcı olmaya çalışıyor. Bu uzun süre bekleyiş insanı tüketiyor inşallah hayırlı bir haber alırız da biraz rahatlarız sağa sola borçlu olmak yerine devletimizin bankasına borçlu kalırız hayırlısı.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Bilgilendirmediği İçin 15 Yıllık Emeğim Boşa Gitti...

Veysel BEY       4 HAZİRAN 2020  

Öncelikle 15 yıldır bankanızla çalışıyorum. Kredi aldım. Hep ödedim borcumu yalnız kredi kartına para yatıramadım. 3 ay 3500 tl limiti olan kartımın 700 tl borcunu yatırmadım. Banka tarafından hiç uyarılmadım. Cep telefon numaram değişti fakat bankada iş yeri numaram vardı haberim olmadı. Avukata verildim. Ödedim borcumu avukat parasını da verdim fakat sicilim bozuldu. 15 yıllık emeğim haberim olmadan avukata verildiği için gitti çok üzgünüm ve bunla kalmayarak kullanmadım konut kredisi icin eskpertz parası çıktı karşıma. Bloke olmuş hesabım kredi onaylandı ama kullanmadım eskpertizde gelmedi zaten ve kara listede oldum. Mağdurum. Aradım bankayı düzelttiler fakat sicilim bozuldu.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Farklı Nedenlerden Dolayı Kredi Notu Düşürmesinden Şikayetçiyim...

Recai BEY       1 HAZİRAN 2020  

Vakıfbank kmh 29 mayıs cuma günü kesildi. İlk iş günü 1 haziran olmasına rağmen ve o gün ödeme yaptım. 31 mayıs pazara denk geldiği için gecikme de göstermiş. Bankaların bu tarz müşterilerin kredi notunu düşürmelerinden şikayetçiyim gereği yapılsın.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Bireysel Kredi Başvuruma Olumlu Olumsuz Dönüt Yapmıyor...

Hacı BEY       30 MAYIS 2020  

Bireysel kredi 10 bin başvurusu yaptım. Bana daha cevap gelmedi. Nisan 25 te ben başvuru yaptım. Bana ne olumlu ve olumsuz cevap gelmedi. Virüsden dolayı mağdurum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Destek Kredisi Çıkmasına Rağmen Parayı Çekmede Sorun Oluşturdular...

Hakan BEY       26 MAYIS 2020  

 

Vakıfbank destek kredi başvurumu yaptım onaylandı parayı çekme istedim sistem izin vermedi bu konu hakkında bankaya bilgi verdim. Benim bu konu hakkında çözüm için arayacaklarını söylediler aramadılar paraya ihtiyaç olduğunda ve onaylana kredime güvendim ve ödeme sözü verdiğim şahıslar oldu daha sonra çaresiz şekilde başka bir kamu bankasına talep de bulundum 2 gün sonra bilgi verdiler başka bir kamu bankasına müracaat ettik diye kredimi askıya aldık diye bilgi verdiler 2 defa konu hakkında bilgi verdim ödeme var onaylanan kredim hakkı da bilgi yok paramı çekmeme izin vermediniz mecbur kaldım başka bir bankaya müracat ettim sistemde kredim onaylamış olarak görünüyor kanununa göre devletin garantisi olan onaylamış kredi nasıl verilmiyor insan ona göre hesabını yapmalı onaylamasaydı ben bu sözleri vermezdim şahsiyetimi ve kişilik haklarımı iki paralık ettiler nasıl bir yol izlemeliyim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Destek Kredisini Neye göre Veriyor...

Esma HANIM       22 MAYIS 2020  

 

Vakıfbanktan şikayetim var 10 bin tl destek kredisine başvurdum kredim i onaylamadı 1 gün sonra mesajı gönderiyor sayın müşterimiz siz bizim için değerlisiniz. Madem değerliyim kredimi onayla bana kampanya sunma. Bankanın önündeki kuyruğun %90 ı roman vatandaşlar bu kredi neye göre kime göre veriliyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Kartımın Oluşturulduğuna Dair Mesaj Atıyor Banka Çalışanları Böyle Bir İşlem Yapmadıklarını Söylüyor...

Selami BEY       21 MAYIS 2020  

 

Oğlumun MEB'den bursluluk aldığı kart 21 gün oldu kart başvurusu yapalı mesaj ertesi gün geldi kartınınız yenilenmiş olup bağlı olduğunuz ilçe milli eğitim müdürlüğüne yönlendirilmiş diye.Bankayı arıyoruz banka bir şey yapamadıklarını söylüyor. MEB görevlileri kartın gelmediğini söylüyor.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Virüs Bitincemi Sonuç Alacağız...

Halil BEY       13 MAYIS 2020  

 

Vakıf bank ve ziraat bankası na 23.4 2020 tarihleri arasında 10.000 tl ihtiyaç kendine başvurdum ama bir sonuç alamadım covit 19 illeti bitincemi sonuç alıcağız çok zor durumdayız lütfen yetkililer yardımcı olunuz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Kredi Başvurusu Sonucu Gelmedi...

Yusuf BEY       13 MAYIS 2020  

 

Vâkıf bankası vakıf bankası kredi başvurusu yaptım sonuç gelmedi talebinin karşılanmasını istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Şartlarım İyi Dendi Kredi Vermedi...

Nadire HANIM       12 MAYIS 2020  

 

Vakıfbank da temel ihtiyaç kredisine başvurusunda bulundum ama sorgulama yaptığımda şuanki şartlarınız nedeniyle onaylanan mamış tır diyor Halkbank ve ZİRAAT bankası nada baş vurdum cevabı gelmedi şuanki şartlarım iyi olsa neden kredi başvurusunda bulunayımki bana yarcı olmanızı istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Kredi Talebime Dönüş Yapmıyor...

Aygül HANIM       12 MAYIS 2020  

 

Vakıf banka Merhaba 2019 yılı 10 ayda hiçbir alışverişim olmayan vakıf 1.35 faizli kredi verdi. 35000 TL ve bn bunu ödedim. .. şimdi yine ihtiyacım var ve dönüş yapılmıyor. onaylanması için yardımcı olur musunuz. Başvuru 10000 TL olarak yaptım.2020.04.30 da başvuru yaptım. Saygılarımla.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Burs Kartımı Vermiyor...

Aleyna HANIM       11 MAYIS 2020  

 

Vakıfbank Vakıfbank burs kartım Şubat ayından beri kayıp.Daha önce çok kez şikayet etmeme rağmen elime ulaşan bi kart yok.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Kredimi Çekemiyorum...

Havva HANIM       10 MAYIS 2020  

 

Vakıfbank ihtiyaç kredisine başvurdum sms ile 3000 tl olarak onaylandığına dair mesaj geldi bunun üzerine başvuru sorgulattım ve 3000 tl olarak onaylandığını mobil bankacılık açarak kullanabileceğim şeklinde yanıt geldi şifre almak icin bankaya gittim ve ordaki banka çalışanı bayana kredimin onaylandığını fakat şifrem olmadığı icin atm den çekemediğimi söyledim olumlu olumsuz çıkmış çıkmamış hiçbir şey demeden bana kağıt verip imzalattı bende kredim çıktı diye imzaladım ve hesap acildi şifremi aldım fakat atm ye bi gittim kredi yok mobil bankacılıkta işlemleri tamamladım bakiye 0 ve mobil bankacılıkta şifremi doğru girmeme rağmen sonradan bloke oldu suanda bile başvurumu sorguluyorum onaylandı kullanabilirsiniz diyor bu müşteri olmak için yapılan biseyse bn hesabımı ordan tamamen kapatmak istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank İhtiyaç Kredisine Yeni Başvuranlara Kredi Verdi Bana Vermedi...

Yonca HANIM       10 MAYIS 2020  

 

VakıfBank İhtiyacım olduğu halde yaklaşık 1 aydır ihtiyaç kredi başvurusunun sonuçlanmasını bekliyorum. Yeni başvuranlara bir kaç gün içerisinde dönül olurken ben 1 aydır bekliyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Onaylanmıyor...

Samet BEY       10 MAYIS 2020  

 

Vakıfbank ... bireysel ihtiyac kredisine ihtiyacım var çok zor durumdayım ve maaşımı vakıfbanktan aldığım halde onaylanmıyor neden?

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank Kredi Değerlendirmesi 1 Aydır Devam Ediyor...

Taşdemir BEY       6 MAYIS 2020  

 

Vakıf bankası 4 nisanda başvurmuş oldugum 10 bin tl olan bireysel temel ihtiyaç destek kredisi 34 gün oldu halen değerlendirmede diyor lütfen bu konuda sizden yardım talep ediyorum mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum sizden en kısa zamanda.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Vakıfbank 40 Dakika Beklenip Müşteri Hizmetlerine Bağlanamadım...

Yasin BEY       5 MAYIS 2020  

 

vakıfbank- tam 16 gündür bankomat kart bekliyorum pandemi destek kredisine başvurdum 24 günü geçti bu ne kadar sorumsuz bir bankacılık anlayışıdır yahu. şubeye gidiyorsun bireysel temsilci yok sadece bir vezne açık sıra pide kuyruğundan fazla vezne kredi bilgisi vermiyor vakıfbank 7/24 destek hattını aramam gerekiyormuş. arıyorsun oralama bekleme süresi 21 dakika diye bilgi veriyor sesli yanıt sistemi 40 dakika bekledim hala bağlanamadım. şimdi emekli maaşımı başka bankaya taşıyacağım ve umarım promosyon verdik diye zorluk çıkarmazlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK