Yurtiçi Kargo Şikayetleri

Yurtiçi Kargo Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 31

Cevap Sayısı   : 00

Yurtiçi Kargo Siparişimin Teslimatını Yapmadı...

Ufuk BEY 16 EKİM 2020  

Yurtiçikargo bugün yani 15 Eylül de kargo teslimatı yapılacaktı akşam 7.30 a kadar bekleyin dendi ama teslimat yapılmadı bütün gün evde beklediğim halde evde kimse yoktu denildi. 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Kargom Başka Adrese Gönderildi ...

Hacer  HANIM  6 EKİM 2020  

Yurtiçi kargo dan aldığım ürünler ne hikmetse kapıma gelmiyor teslim edilemedi şubeden alın yazıyor ,teslimat berbat hiç memnun değilim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Kargom Başka Adrese Gönderildi ...

Halil BEY  23 EYLÜL 2020  

Yurtiçi Kargo ile gönderdiğim kargo 4 gündür ulaşmamış, hatta arayıp kargo hakkında bilgi dahi alamıyorum. Çok pişmanım... Buradan yetkililere geri bildirimde bulunuyorum. Nasıl gönderdiğiniz bir malzeme veya ürün istediğiniz adrese gitmez veya basKa bir adrese gönderilir anlamıyorum

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Tarafından Mağdur Edildim ...

Sibel HANIM     21 EYLÜL 2020  

09 .09 2019 tarihinde yurtiçi kargo 20 kiloluk biber salcasını kırmış ve hasar tespit tutanağı tutmuş buna rağmen kırdığı urunun parasını ödemiyor 1 senedir her turlu yere başvurdum ama sonuç alamıyorum 500 milyon param gitti maddı manevi yıprandım yurtiçi kargo çalışanları hertürlü görüşmemek için sistemde arıza var su gün arayın bu saatte arayın diyor merkez bile adımı duydugu an telefonu kapatıyor ve acıklama olarakta sorun giderildi yazıyorlar ben paramı alamadım alana kadarda uğrasacağım ve peşini bırakmayacağım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Teslimatı Geciktiriyor...

Mukadder HANIM     21 EYLÜL 2020  

yurtiçi kargo şirketinden dağıtım ağı ve özellikle de alanya dimçayı şubesinden şikayetim var. malesef her seferinde kargolar alıcı adresinde bulunamadı, adres bilgisi eksikliği gibi bahanelerle teslimatlar ya geciktirilmekte, ya kargo iadesi yapılmakta ya da şubeye gitmek zorunda bırakılmaktayım.yetkililerin gerekli önlemleri almasını rica ederim.ayrıca şube çalışanlarının telefondaki azarlar tavırlarla konuşmaları da ayrı bir muamma. 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargoya Ulaşamıyorum...

İlaha HANIM      15 EYLÜL 2020  

Merhaba, şikayetim Yurtiçi kargo ve Emsandan. Ben Azerbaycanda yaşıyorum Emsandan siparişim olmuştu kargo şirketi aracılığıyla, kırık olduğu için iade yaptım. Yalnız üzerinden iki ay gibi bir zaman geçmesine rağmen para iademi geri alamadım Emsandan. Emsana yazdığım zaman iade için gönderi kodunu istiyorlar lakin kargo firma bana öyle bir kod vermedi, Yurtiçi kargoya bütün her yerden ulaşmaya çalışıyorum amma hiç bir geri dönüş alamıyorum. lütfen yardımcı olabilirmisiniz? 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Adrese Teslim Yapmıyor...

Öznur HANIM      2 EYLÜL 2020  

Yurtiçi kargo dan 1 Eylül 2020 sabahı mesaj geldi. Kargonuz gün içinde teslim edilecektir diye. Kargom gelmedi. Ertesi günü sabah aradığımda adres sorunu yüzünden teslim edilmemiş şubeden gelip alacaksınız dediler. Bu yurtiçi kargo firması Kocaeli Karamürsel şubesi. 20 yıldır aynı adreste oturuyorum. Sürekli gelen kargolar nedense dün adresim değişmiş. Ve aramışlarda bulamamışlar. Ne yabancı bir numaradan çağrı var nede aradım. Sıkışınca bu yalana başvuruyorlar. Bunu söylemekten hoşlanmıyorum ama ben engelliyim. Yarın gelir mi dedim gelip alın yada aldırın diyorlar. Hem işlerini düzgün yapmıyorlar hemde ukala davranıyorlar. Şikayetçiyim. Artık yurtiçi kargo firmasına bir çözüm bulsunlar. Bu ilk değil çünkü.

 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Evime Gelmedi...

Medine HANIM      19 AĞUSTOS  2020  

Yurt içi kargo adresim doğru olduğu halde eve getirilmedi kargom ve sebeb adres eksikliği.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargoyu Kınıyorum...

İlknur HANIM      13 AĞUSTOS  2020  

Yurt içi kargo kargom eve gelip zil çalışmadığı için kargo aramış tamam eşimi arıyorum hemen kapıyı açıyor dedim. Eşimi aradım kapıyı aç diye eşim kargocu yok kapıda dedi ben kargocuyu tekrar aradığımda enişte bey uyumasaydı da kapıyı açsaydı bi zahmet dedi gün içinde kargoyu getirin dememe rağmen bakarız enişte uyumasın gün içinde dedi sizi şikayet edicem dedim istediğin yere şikayet et dedi yurtiçi kargoyu kesinlikle kınıyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Sorumsuz Bir Şirket...

Salih BEY       12 AĞUSTOS  2020  

4 Ağustos tarihinde Nevşehir ofisinizden, Antalya ya gönderdiğim kargo 12 Ağustos tarihin de ( 8 gün ) halen yerine ulaşmamıştır. Bu durumu da alıcının beni araması ile öğreniyorum, Nevşehir şubesini aradığımda, bizle bunun alakası yok, Antalya şubesi dağıtım yapıyor seklinde bastan savma bir cevap veriliyor. Gönderi numarasından kontrol ettirdiğim de kargonun Nevşehir e geri gönderileceğini bana söylüyor Nevşehir şubeniz. Bu kadar umursamaz bir şekilde cevap verilmesini kabul etmiyorum. Alıcıya kargonuz dağıtılmak üzere yola cıktı mesajından sonra ne bir haber, ne bir arama, hiçbir şey yok. Bu kargo gönderilirken zaten çok ciddi bir tedirginliğim vardı, adres alırken birkaç kez sistem arızası denilerek bekletilmem, ama ben den sonra gelenlerin işlemlerinin yapılması ben de çok ciddi tedirginliğe sebep oldu. Başta Nevşehir şubeniz olmak üzere, muhtemelen Antalya şubeniz de de çok ciddi sorumsuzluk, iş etik eksikliği, işini sahiplenmeme sorunu var. Bu mağduriyetime yönelik ne yapılabilir onu da bilmiyorum. İmkanım olan her fırsatta her yere şikayetimi ileteceğim, yazacağım, yorum yapacağım. Bir şey değişir mi bilmiyorum, maalesef bizde böyle, mağdur olan, mağduriyeti ile kalıyor. Yurtiçi Kargo da aynı şekilde sorumsuz çalışmasına devam ediyor olacak.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Kargom Adrese Teslim Edilmedi...

Salih BEY       30 TEMMUZ  2020  

Yurtiçi kargo ile kargo gönderimi yaptım 29:07:2020 tarihinde teslim edildiği bilgisi geldi ama kargom gelmedi şubeyi aradım adrese gittiğini söylediler adreste kimsenin olmadığını söylediler ama adreste 7/24 ailem vardır gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Zamanında Teslim Yapılmadığı İçin Ürün Bozulmuş...

Ahmet BEY       24 TEMMUZ  2020  

607375355495 takip nolu kargo 22/07/2020 tarihin de Kütahya'dan Eskişehir teslim verildi. Gönderim içeriği dondurulmuş gıda olduğunun söylemesine rağmen gönderim sağlanamadı. 24/07/20 tarihinde yunus emre şubesine giderek kendim teslim aldım 26 TL ödeyerek ama maalesef ürün bozulmuş zamanında teslim yapılmadı.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Evde Olmama Rağmen Adreste Bulunamadı Uyarısı Alıyorum...

Cenk BEY       23 TEMMUZ  2020  

18 Temmuz da İstanbul'dan gönderilen ürün ertesi gün Bodrum'a ulaşmasına rağmen ve o günden bugüne evde sürekli bulunmama rağmen ikinci kez yetkili alıcı adreste bulunamadı uyarısı alıyorum. Bu arada teslimatı yapacak Rüzgar şubenizin telefonu yok. Genel Müdürlüğü aradım, Bölge müdürlüğüne yönlendirdiler. O da yanlış bölge müdürlüğü çıktı. Daha sonra onlar Bodrum'dan sorumlu bölge müdürlüğünün telefonunu verdiler. Fatura sorunu nedeniyle problem var size geri döneceğiz şube yeni olduğu için telefonu yok dediler. Sonra takip formundaki teslim edilemedi kısmı silindi ilk dağıtımda ulaştırılacak dendi. Bölge Müdürlüğü aramadı ben aradım. Kusura bakmayın yeni şube dediler. Şube yetkilisi Volkan Bey'in cep telefonunu verdiler. Ne yazık ki o da tüm çağrılarımı cevapsız bıraktı ve telefonu açmadı. Bu sabah gene yetkili kişiye adreste ulaşılamadı mesajı var. Bu nasıl duyarsızlık. Tıbbi cihaz olsa siparişim cihaz beklerken ölüp gideceğiz ve bir muhatap bulamıyoruz kendimize. Acilen çözüm rica ediyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Kargomla İlgili Hiçbir Bilgilendirme Yapmıyor...

Fatma HANIM       13 TEMMUZ  2020  

Merhaba, yaklaşık 10 gün önce yurtiçi kargo ile adresten teslim kargo gönderdim kargomla ilgili hiçbir bilgilendirme mesajı alamadım, yurtiçi kargo çağrı merkezini aradığımda bana ait bir kargo olmadığını söylediler. bilgi almak için yurtiçi kargo kale tepe şubesini arıyorum günlerdir meşgul çalıyor ulaşamıyorum kendilerine. merkezi arıyorum hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. ilçede olmam ve çalışmam sebebiyle şubeye gidemiyorum artık sorunum çözülsün istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Kargomun Dağıtıma Çıkarıldığı Bildirimi Geldi 5 Gün Geçti Gelmedi...

Mustafa BEY       13 TEMMUZ  2020  

Kargonun geldiği ve dağıtıma çıkarıldığı bildiriminde sonra beş gün geçmesine rağmen hala elime geçmiş değil. Aramalarına çıkan otomatik ses kaydı menüsünde sorunumla ilgili bölüm yok ve bir türlü firma ile iletişim kuramıyorum. Hangi numarayı arasam aynı terane şunun için şuna bas bunun için buna bas bir saat telefon menüsü dinle sonuç sıfır canımdan bezdim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Benim Kapım Çalınmadan Adrese Gelinmiş Gibi Gösterilmiş...

Seda HANIM       6 TEMMUZ  2020  

Yurtiçi kargo ben evde olduğum halde benim kapım çalınmadan adrese gelinmiş gibi gösterilmiş ve iade edilemedi gelin şubeden alın denildi bu nasıl bir çalışma şekildir beni 2. Kez beni mağdur ediyorsunuz artık yeter bütün platformlarda hakkımı arayacağım mağdur ediyorsunuz ve tekrar şubeye ulaşmak istediğimde telefonlar açılmıyor Adana ulubatlı şubesinden şikayetçiyim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Evde Bulunamadı Yalanı İle Kargomu Adrese Teslim Etmedi...

Yüksel BEY       2 TEMMUZ  2020  

Sabah adrese gelip zile basıldığı söyleniyor.Adreste bulunmadığımdan teslim edilememiş.Böyle bir şey görmedim.Zile basan da olmadı.Gelen giden de yok.Buna rağmen uygun bir dille tekrar adrese getirmelerini rica edince +90 (507) 478 51 31 bu numarayı kullanan dağıtıcı ya gelip alırsın ya da iade yapılır olan size olur gibi gibi çok kaba bir şekilde bir kadına değil bir insana bu şekilde konuşulmaz.Rahatsızım sağ kolum kırık gelip kendim alma şansım yok dememe rağmen beyefendinin tavrı değişmedi.Sesimizi çıkarmadığımız sürece böyle firmaların ve insanların düzelmeyeceğini düşünüyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Durumu Anlatmaya Çalıştığım Halde Sorunu Çözmediler...

Yüksel BEY       23 HAZİRAN  2020  

Yurtiçi Ankara siteler şubede iki gündür bekleyen kargomla ilgili saat 14:00 da gün içinde teslim edileceğine dair SMS geldi. Daha sonra 17:18 de ********3727 numaralı kargonuzun teslim birimi değiştirilmiştir iki gün içinde kargonuz teslim edilecektir diye yeni bir SMS geldi. Güya bu kadar kurumsal bir firmanın evime üç km. mesafedeki kargoyu üç günde getirememesine inanamıyorum. Böyle beceriksiz bir kadro devlet dairesinde bile olmaz. Mail ve telefon yolu ile yurtiçi kargoya ulaşıp durumu anlatmaya çalıştığım halde sorunu çözmediler çözmek için uğraşmadılar bile.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Evde Olduğum Halde Adreste Bulunamadı Diyerek Kargo Teslimi Yapmıyor...

Merve HANIM       17 HAZİRAN  2020  

Yurtiçi Kargo Home office çalışıp evde 3 kişi olmasına rağmen kargo şirketinden adresinizde ulaşamadık mesajı alıyorum. Şubeyi arıyorum. Çalıyor çalıyor. Tık açılıp hemen geri kapatılıyor. Bu nasıl iş evdeyim evde yok deniliyor. Aramadan kargoyu şubeye gönderiyorlar bir de.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Kargomu Teslim Etmedi Bilgilendirme De Yapmıyor...

Seda HANIM       17 HAZİRAN  2020  

Merhaba arkadaşıma aldığım hediye hala teslimat sağlanamadı. Bir de adres değişiklik hatası gibi bir bilgi verilmiş. Bugün de mesai saati bitmek üzere hala teslim edilemedi. Ve herhangi bir arama yok bilgilendirme yapılmıyor. Her zaman kargolardan sorun yaşıyoruz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Kargolandığı Görünen Ürünümün Kendilerinde Olmadığını Söyledi...

Öykü HANIM       17 HAZİRAN  2020  

Trendyol 01 Mayısta yani 1 ay 17 gün önce Trendyol'dan bir kemer aldım kemerim hâlâ gelmedi. Kargoya verildi diyordu. Yurtiçi Kargo'ya gittiğimde bana böyle bir ürünün olmadığını ve böyle bir gönderi kodu bulunmadığı söylendi. Sonra ben Trendyol sayfasından iade talep ettim. Tekrardan Yurtiçi Kargo'ya gidip gelmeyen ürünü iade talep ettiği mi söyleyip kargonuzu iade işlemlerinide yapamıyoruz dediler. Zaten pekte ilgilendikleri yoktu. Şimdi ne iadeyi iptal edebiliyorum ne de bir şey yapabiliyorum. Ya ben zaten bunun parasında falan da değilim bu saatten sonra ürün geleceksede gelmesin, zaten büyük ihtimal kaybettiler de kargomu.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Yurtiçi Kargo Kargo Teslim Edilmedi Gösterildi Adrese Teslim Yapılmadı...

Bahriye  HANIM       16 HAZİRAN  2020  

Merhaba 03.06.2020 tarihinde Sakaryadan kargomu yurtiçi kargoya teslim etti. Bugün 16.06.2020 ve hala kargom gelmedi. Ve üstüne üstelik yalan beyanda bulunup gittik evde yoktu deniyor. Bu zaman zarfında evden ayrılmadım gelip bulamazlar diye. Ki diyelim geldiler ve bulamadılar geldiklerine dair kapımda bir not olması lazım oda yok. Ve az önce güler hanıma söyledikleri söz gelip almazsanız kargoyu imha edeceğiz olmuş. Bende 5 kez aradım kesinlikle telefona bakmıyorlar. Gereğinin yapılmasını rica ediyorum şikayetçiyim. Şimdiden teşekkür ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK