Ziraat Bankası Şikayetleri

Ziraat Bankası Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı : 39

Cevap Sayısı   : 00

Ziraat Bankası Çalışanları Saygısız...

Aylin HANIM   25 EYLÜL 2020  

ziraat sigorta/ziraat bankası ...Annemin ziraat bankası MURATLI şubesinden kullanmış olduğu

bir kredisi vardı.37.taksidi ödendiğinde 09.07.2020 tarihinde ani bir ölümle vefat etti..Banka ile yaptığımız görüşmede hayat sigortası yapılmasına rahmen ödenen taksitlerin geri ödenmeyeceği tarafımıza söylendi.Sadece kredinin kalan borcu ve sigorta iade bedeli 790 tl yatırılacağı söylendi..Banka çalışanından krediyle ilgili sigorta üst kurul kararını dilekçeyle talep ettiğimizde bu belgeyi veremeyecekleri yanıtını aldık. ücreti peşin ödediğimiz hayat sigortası ne işe yarıyor peki? hayat sigortası yapılırken yaş itibariyle risk grubunda deyipte fahiş sigorta bedeli çıkaranlar ödemeye gelince neden muhattap olmak istemiyorlar?bu şikayetiminde dikkate alınmadığı taktirde Cimer ve hukuki yollara başvuracağım

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Çalışanları Saygısız...

Lütfullah BEY     24 EYLÜL 2020  

Ziraat bankası müşteri temsilciliği kart şifresi oluşturma konusunda Bankamızın temsilcisi 73 yaşındaki annemin bankaya gidip telefon numarasını güncellemesini istemektedir b Bilim kurulu Sağlık Bakanlığı 60 yaş üstü risk altında mümkünse sokağa çıkmasın diyor annemin rahatsızlığıda var bulunduğumuz köy burada en yakın banka 15 kilometre uzakta baba rahmetli bu durum çok karışık bunun esnetilmesi yada ne tür çözüm üretilebilir memur arkadaş ne bileyim annene silah dayamadını diyor bu tür konuşmalar onur kırıcı bir durum 

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Başvurular İle İlgilenmiyor...

Murat BEY     16 EYLÜL 2020  

Annem ziraat bankasından maaş almakta idi ancak 19 temmuz 2020 tarihinde hayatını kaybetti.Bankanızdan çekmiş olduğu kredinin bitmesine 3 taksit kalmış idi.Ben geri kalan 2 taksitini ödedim. Bankanıza bizzat gelerek gerekli bilgi ve belgeleri memurunuza verdim .Memur Canan hanım tarafından bana bir iletişim numarası verildi.0 318 224 28 30 /173 bu numaradan kendisi ile irtibata geçebileceğimi söyledi .Kendim Çankırı'da ikamet ettiğim için mecburen telefonla ulaşmak istedim. Ancak ne hikmetse banka şubenizde Allahın bir kulu telefona bakmıyor defalarca aramama rağmen bir türlü şubenize telefon ile ulaşamıyorum. Madem ki telefonlara bakılmıyor ne diye insanların araması için telefon numarası veriyorsunuz. Kos koca Devlet bankasında telefonlara bakan bir kimse yok mu.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Başvurular İle İlgilenmiyor...

Sedat BEY      21 TEMMUZ 2020  

Ziraat bankası vakıf bankası destek kredisi başvuru yapmıştım kamu denetçilik kurumu kabulüne karar verdi bankalar ilgilenmiyor lütfen yardımcı olunuz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Çağrı Merkezi Çözüm Odaklı Değil...

Neşe HANIM      14 TEMMUZ 2020  

Tarafıma tanımlanan Nakit kartı iptal ettirdim. Kart için alınan 1.650 tl lik parayı geri çekmek istiyorum ama maalesef bloke konduğu için geri çekemiyorum. 15 gündür neredeyse her gün bankaya gidiyorum ama bloke kaldırılmadığı için kendi paramı çekemiyorum. Banka Müdür'ünün çalışanına yaptırımı yok maalesef. Hülya hanım gayet ilgisiz telefonlarına bakmıyor maillere lütfen bazen cevap veriyor ama sonuç yine değişmiyor. Ziraat bankası genel müdürlüğü çağrı merkezinide aradım ama onlarda çözüm odaklı değiller. Sürekli bant kaydı gibi aynı şeyleri tekrarlıyorlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası İstediğim Tutarda Kredi Vermedi...

Engin BEY      12 TEMMUZ 2020  

Merhabalar iyi çalışmalar 08.04.2020 tarihinde ziraat bankasına 10 bin lira bireysel destek kredisi başvuru yaptım tarafıma hiçbir mesaj gelmeden mobil bankacılıktan 3 bin tl olarak onaylanmış olarak gördüm yalnız bu kredinin 10 bin tl olarak onaylamayacağını bilsem başvurmam bu tutarımın düzeltilmesini talep ediyorum saygılarımla arz ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Şubesini Arıyorum Kimseye Ulaşamıyorum...

Birol BEY      30 HAZİRAN 2020  

Ziraat Bankası Serik şubesini arıyorum sabahtan beri kimseye ulaşamadım.Bu nasıl bankacılık bu devirde.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvuru Sonuçlarını Açıklamıyor...

Selçuk BEY      29 HAZİRAN 2020  

Devlet destekli 6 ay sonra ödemeli kredi başvurusu yaptım 1.5 2 ay önce halen olumlu ya da olumsuz dönüş sağlanamadı bu konuda desteğinizi rica ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası 40 Gündür Kredim Değerlendirmede...

Yaşar BEY      11 HAZİRAN 2020  

 

10 BIN TL TEMEL DESTEK IHTIYAÇ KREDISI 05.04.2020 tarihinde Ziraat Bankasına başvuru yaptım 70 gündür değerlendirmede 3 ay oldu. Virüs nedeniyle işsizim ev kira gaz mutfak masraflarını karşılayacak gücüm imkanım kalmadı.Bittim hiç bir gelirim yok sayın Maliye Bakanımıza sesleniyorum hani geliri düşük mağdur olanlara verilecekti. Bir evden iki kişi kredi kullandı icralık olana kredi cıktı benim gelirim yok ev kira.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası 40 Gündür Kredim Çıkmadı...

Ömer BEY      11 HAZİRAN 2020  

 

Ben 1 Mayısta Ziraat bankasına 6 ay ödemesiz krediye başvurdum. Bugün Haziranın 10'u. 40 gün olmuş, hala kredi çıkmadı. O söylenenler, propagandalar, televizyondaki reklamlar, yarım saat sonra para hesabıma yattı demeler falan, her konuda olduğu gibi hepsi de yalan dolan. Fasa fiso. Uydur kaydır. Sadece algı yaratmak. Ama bu millet artık bu tür algıları, yalanları yemiyor. Üfürükten tayyare. Haberiniz olsun..

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Pandemi Sürecinde Kendi Hatasından Dolayı Destek Kredi Başvurum Beklemede...

Tuğba  HANIM      1 HAZİRAN 2020  

Nisan ayının başlarında yapılmış olan destek kredim henüz değerlendirme aşamasında denilmekte. Bankanızı aradığımda tarafıma aktarılan bilgi ise, Nisan ayının ilk haftasında yapılan başvuruların sistemsel bir hatadan dolayı gözükmediği fakat bu sorunun en kısa sürede çözülüp tarafımıza bilgi verileceği ile ilgiliydi. Böyle bir hatadan dolayı bu zor süreçte inanın kimse bekleyemez. Her gün arıyorum ve cevap alamıyorum. Birileri dönüş yapabilir mi, insanlar kıtlık derecesinde yaşıyorlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Sonucuma Cevap Vermiyor...

Fatma HANIM      1 HAZİRAN 2020  

10 bin lira ihtiyaç kredisi için 2 nisan 2020 tarihinde ziraat bankasında 10 bin tl civarında talepte bulundum ve hala sonuç alamadım bankaya birkaç defa bu durumu bildirdiğim halde banka bu bizle alakalı değil dedi 2 aya yakın süredir ben para bekliyorum lütfen en kısa süre talep ettiğim tutarda alayım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Maaş Müşterisiyim 1 Aydır Kartım Gelmedi...

Filiz HANIM      27 MAYIS 2020  

 

Bankadan kart başvurusu yaptım tam 1 ay oldu. Maaş müşterisiyim birde halen gelmedi. Evden hiç çıkmadığımız su günlerde evde yok diye bir yalan kargo bilgileri ile insanlarla dalga geçiyorlar bu yüzden kimseye ziraat bankasını tavsiye etmiyorum bu kafa ile bu banka iş yapmaz bir de müşteri hizmetlerinden bir sekilde muhatap bulamıyorsunuz karşınıza hep sesli yanıt allah bildiği gibi yapsın sizi en kısa sürede ziraattan tüm ilişkimi keseceğim bireysel emekliliğimi de iptal edeceğim tavsiye etmem.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurum Bir Türlü Sonuçlanmıyor...

Didem HANIM      26 MAYIS 2020  

 

01.04.2020 tarihinde yaptığım temel ihtiyaç kredisi başvurum bir türlü sonuçlanmadı. Olumlu ya da olumsuz bir cevap bekliyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Sorunuma Yardımcı Olmadı...

Kadir BEY       26 MAYIS 2020  

 

Sosyal medya üzerinden yapmış olduğum alışveriş için ziraat katılım bankası kullanıcısına eftt yaptım soy adında hatalı yazmam sonucu para karşı tarafa gitmedi bende kendi bankam aracılığı ile para iadesinde bulunup karşı tarafa bilgilerin doğru yazılıp tekrardan eftt yaptım ziraat katılım müşteri hizmetlerini arayıp olayı anlattığımda hatalı olduğu için paranın 24 saat içerisinde tarafıma tekrardan gönderileceği söylendi lakin 1 gün sonra ziraat katılım parayı karşı tarafın hesabına onayladı defalarca müşteri hizmetlerini aramam mail atmam şubeye gitmem hiçbir çözüm olmadı şube çalışanı böyle durumlar olur git yasal işlem başlat diyecek kadar pişkin cevap bile verecek kadar bilinçsiz siz zamanında kredinizi yatırmasanız 10 kuruşta olsa defalarca aranırsınız ama benim giden paramın meblası büyük olsada banka hiç hatalı değillermiş gibi beni yasal işlem başlatmamı söylüyor yasal işlem acaba kaç senede çözülür ek olarak saygısız şube çalışanı ve yardımcı olmaktan kaçınan müşteri hizmetleri.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvuru Değerlendirme Aşaması Uzun Sürüyor...

Gülseren HANIM       22 MAYIS 2020  

 

Ziraat bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi 3 nisandan beridir başvuru yaptım hala değerlenmede lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvuru Sonuçlarını Açıklamıyor...

Abdullah BEY       20 MAYIS 2020  

 

Ziraat bankası nisan ayının 13 de bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yaptım hala dalga geçer gibi değerlendiriliyor çıkıyor karşıma umut bağladık net cvp verilmiyor olumlu olumsuz bilsek ona göre hareket etmek istiyorum.benden sonra yapanlar yeni ayda yapanlar 10 günde çıkıyor alıyorlar.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Hizmetinden Memnun Değilim...

İsmail BEY       20 MAYIS 2020  

 

NEVŞEHİR ZİRAAT BANKASININ 03842131275 NUMARALI TELEFONUNA ULAŞILMIYOR. ONLARCA DEFA ARAMAMA RAĞMEN TELEFON AÇILMADI. BU BANKA İLE ASLA ÇALIŞILMAYACAĞINI ANLADIM. HESAPLARIMI KAPATACAĞIM.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Kredi Başvurumu Değerlendirmiyor...

Gökhan BEY       20 MAYIS 2020  

 

Ziraat bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapalı bir ay oldu hala değerlendirilmede çok ihtiyacım var bu krediye covid 19 yüzünden işsiz kaldım.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Kredi Miktarımı Yükseltmek İstiyorum...

Volkan BEY       18 MAYIS 2020  

 

Ziraat bankası destek kredisine 10000 TL olarak başvurdum. 5 bin TL hesabıma yattı. On bin TL ye çıkarmak istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Ödemesiz Kredi İstedim Gelmedi...

Kadir BEY       14 MAYIS 2020  

 

Ziraat bankasından 10 bin tl 6 ay ödemesiz desten kredisi istedim gelmedi ihtiyacım var.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Başvuru Miktarmın Tamamını Talep Ediyorum...

Muhammet BEY       13 MAYIS 2020  

 

Ziraat bankası 10 bin başvurdum 3 bin çıktı başvurumun tamamını talebi ediyorum lütfen ilgilenir misiniz.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Onaylanan Kredi Tam Verilmedi...

Burca Hanım       13 MAYIS 2020  

 

Ziraat bank 10 bin destek kredisini tam alamadım 10 tl onaylandı verilen 5 bin tl gericinin yapılmasını arz ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası Olumlu Olumsuz Bakılmadan Kredi Vermeli...

Serhat BEY       12 MAYIS 2020  

 

Şikayetim ZİRAAT BANKASI ziraat bankası devletimiz tarafından olumlu olumsuz bakılmadan herkese kredi vermek zorunda ama sonucum olumsuz sonuçlandı bu konu hakkında yetkililerin yardımcı olmasını istiyorum.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK

Ziraat Bankası 35 Gündür Kredi Talebimi Değerlendiriyor...

Abdullah BEY       11 MAYIS 2020  

 

ziraat bankasına 10.000 tl destek kredisi başvurusunda bulundum 35 gündür değerlendiriliyor yazıyor bi cevap gelmedi gereğinin yapılmasını arz ederim.

ŞİKAYETE CEVAP ALANI. CEVAP YOK